Ostrzelał samochód, w którym siedziały 4 osoby

i

Autor: materiały policji

Lubin: Ostrzelał samochód, w którym siedziały 4 osoby! Cudem nikogo nie trafił

2021-01-20 13:33

Policjanci z Lubina zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o strzelanie z broni pneumatycznej do samochodu, w którym znajdowały się cztery osoby. Pociski rozbiły szyby, ale na szczęście nikogo nie zraniły. Sprawca został zatrzymany i aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę (17 stycznia) w Lubinie. Nieznany sprawca ostrzelał z broni pneumatycznej samochód, w którym siedziały 4 osoby. Strzelec oddał w kierunku pojazdu kilka strzałów. Pociski rozbiły szybę w prawych drzwiach oraz uszkodziły szybę przednią. Na szczęście żadnej z osób przebywających w samochodzie nic się nie stało.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Wkrótce też funkcjonariusze zatrzymali dobrze im znanego 25-letniego mieszkańca Lubina.

- W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany 25-latek, policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której sprawca strzelał do pojazdu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia cztery osoby, które znajdowały się wewnątrz samochodu - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Jak się jednak okazało, zatrzymany mężczyzna miał na sumieniu znacznie więcej przewinień. 25-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej innego mężczyzny, kradzieży telefonu komórkowego, słuchawek oraz ładowarki o łącznej wartości ok. tysiąca złotych oraz zniszczenia mienia w jednej z galerii w Lubinie. Wszystkie te czyny popełnił w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratury mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sonda
Co sądzisz o powszechnym dostępie do broni?
O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK8