Areszt

i

Autor: Pixabay Radny z Gołdapi po kilku dniach opuścił areszt w Suwałkach. Miał tam przebywać 15 dni.

Magazyn z narkotykami w punkcie aptecznym. Dwóch członków gangu aresztowanych

2022-01-31 8:27

Na trzy miesiące aresztował wrocławski sąd dwóch członków grupy przestępczej, która handlowała narkotykami. Przejęto 30 tys. tabletek pseudoefedryny o wartości 150 tys. zł. Mężczyźni mieli przy sobie 320 tys. zł. Odkryto też magazyn z 1 mln tabletek, który znajdował się w punkcie aptecznym.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn, podejrzanych o działanie w grupie przestępczej i pomocnictwie do produkcji metamfetaminy. - Zatrzymanie w dniu 19 stycznia 2022 roku podejrzanych jest efektem ścisłej współpracy prokuratury z funkcjonariuszami Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji. Podejrzani zatrzymani zostali w trakcie transakcji, której przedmiotem było ponad 2 tys. opakowań zawierających 30 tys. tabletek z pseudoefedryną – powiedziała Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na czarnym rynku na blisko 150 tys. zł. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonej akcji zabezpieczyli także ponad 320 tys. zł w gotówce.

Aleja Wielkiej Wyspy. Tak powstaje najważniejsza trasa we Wrocławiu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy

- Dalsze czynności prowadzone w toku przedmiotowego śledztwa doprowadziły do dotarcia i zlikwidowania magazynu prekursorów narkotykowych. Magazyn znajdował się w wynajętym, nieczynnym punkcie aptecznym w centralnej Polsce. Tam, na miejscu policjanci ujawnili dwa pomieszczenia wypełnione kartonami ze środkami psychotropowymi, opioidami i tabletkami zawierającymi pseudoefedrynę w łącznej ilości około 1 mln tabletek o wartości czarnorynkowej ponad 3 mln zł - wyjaśniła prok. Dziewońska.

Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych i użytkowanych przez nich pomieszczeń zabezpieczono 1,3 mln zł. Rzecznik dodała, że podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia.

Rzecznik prasowy CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała, że funkcjonariusze od ponad roku wyjaśniają sposób działania międzynarodowego gangu, którego członkowie trudnili się m.in. pomocnictwem do produkcji metamfetaminy, poprzez wprowadzanie do obrotu prekursorów narkotykowych w postaci tabletek zawierających pseudoefedrynę.

- Pierwsze zatrzymania odbyły się w lutym minionego roku we Wrocławiu, kiedy to zatrzymano dwoje obywateli Czech. Wówczas to, policjanci przejęli 60 tys. wypestkowanych z blistrów tabletek zawierających pseudoefedrynę. Nielegalny towar zapakowany w 23 pudełka po ryżu, ukryty był w bagażniku auta” - powiedziała policjantka.

Sonda
Narkotyki. Czy posiadanie przy sobie małej ilości marihuany powinno być w Polsce legalne?

W Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu zatrzymanym przedstawiono wówczas zarzuty pomocnictwa do produkcji metamfetaminy. Oboje zatrzymani zostali skazani jeszcze nieprawomocnymi wyrokami.