Makabra pod Środą Śląską. Na polu znaleziono psa z odrąbaną głową

i

Autor: pixabay/DIOZ

Makabra pod Środą Śląską. Na polu znaleziono psa z odrąbaną głową

2022-01-28 13:19

Trwają poszukiwania zwyrodnialca, który prawdopodobnie odrąbał psu głowę. Truchło czworonoga znaleziono na polu w okolicach miejscowości Mazurowice pod Środą Śląską. Za pomoc w ujęciu sprawcy wyznaczono nagrodę.

Do makabrycznego zdarzenia doszło przed 19 stycznia br., kiedy truchło psa pozbawione głowy zostało znalezione na polu w pobliżu miejscowości Mazurowice. To wieś przy drodze krajowej 94 w gminie Malczyce, ale znajdujące się również niedaleko Środy Śląskiej.

ZOBACZ TEŻ: Tołdi przeżył prawdziwy horror. To cud, że żyje. Została z niego tylko skóra i kości

- Na miejscu nie było śladów krwi, a na zwłokach nie dostrzeżono śladów ingerencji innych zwierząt, co świadczyć może o tym, że ciało zostało podrzucone w tym miejscu stosunkowo niedawno – poinformował lokalny portal Echo Średzkie.

Sprawą bestialskiego zabicia psa zajęła się policja, która prowadzi czynności pod kątem przestępstwa z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Przypomnijmy, że za zabicie lub znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem – co w tym przypadku z pewnością miało miejsce - może trafić za kratki nawet na 5 lat.

- Cały czas prowadzimy działania mające na celu ustalenie okoliczności oraz sprawcy zdarzenia. Truchło psa zostało skierowane na sekcję zwłok, która odpowie na pytanie, jak doszło do uśmiercenia zwierzęcia - powiedział nam mł. asp. Karol Dudziak z średzkiej policji.

Strażacy uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzece. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy

Sprawa zabicia psa, i to w taki brutalny sposób, poruszyła lokalną społeczność. Zwłaszcza że okazało się – jak można przeczytać w mediach społecznościowych – zabity pies wabił się Rudy i był doskonale znany w okolicy.

Nagroda za wskazanie sprawcy 

Za informacje, które pomogą namierzyć sprawcę ufundowano nagrodę. „Poszukujemy sprawcy!!! Sprawą zajmuje się policja oraz Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. My ze swojej strony wraz ze Stowarzyszeniem Help Animal fundujemy nagrodę w wysokości 1000 zł! za wskazanie sprawcy. Ktoś musiał coś widzieć!!! Śmierć Rudego i jego okaleczenie wciąż nie mieści nam się w głowie. Trzeba odnaleźć gnoja co mu zabrał życie by nie zrobił tego innym zwierzętom” – czytamy na facebookowym fanpage’u gabinetu weterynaryjny Mal-Vet w Malczycach.

Ponadto – jak informuje Echo Średzkie - dodatkowe 1000 złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu sprawcy oferuje wójt gminy Malczyce Andrzej Niemiec, a 500 złotych właścicielka apteki Centrum – Joanna Byczkowska.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny zostać zaostrzone?