Makabra w Ścinawce Dolnej. Zabił znajomego, potem podpalił dom

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku/Policja Kłodzko Makabra w Ścinawce Dolnej. Zabił znajomego, potem podpalił dom

Makabra w Ścinawce Dolnej. Najpierw zabił znajomego, potem podpalił jego dom

2022-06-10 19:15

22-letni mężczyzna zabił swojego 63-letniego znajomego, a później podpalił jego dom, żeby zatrzeć ślady zbrodni. Do makabry doszło w Ścinawce Dolnej pod Kłodzkiem. Sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do pożaru doszło we wtorek, 7 czerwca około godz. 7.30, w Ścinawce Dolnej pod Kłodzkiem. W czasie akcji gaśniczej, strażacy w płonącym mieszkania w budynku wielorodzinnym znaleźli zwłoki 63-letniego lokatora.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia pod Bardem. 19-latka zginęła w strasznym wypadku po zderzeniu z ciężarówką

- Policjanci tuż po zdarzeniu ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i miał 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje podinsp. Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w domu 63-latka doszło pomiędzy znajomymi do nieporozumienia. 22-latek najpierw zabił starszego mężczyznę, a następnie doprowadził do pożaru budynku, aby zatrzeć ślady przestępstwa.

- Sprawca w prokuraturze usłyszał zarzuty zabójstwa oraz zbezczeszczenia zwłok ludzkich. Mężczyzna decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – dodaje Wioletta Martuszewska.

Podejrzanemu grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Bystrzyca. Pożar fabryki zniczy i świec
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?