Tragedia pod Bardem. 19-latka zginęła w strasznym wypadku

i

Autor: zabkowice.express-miejski.pl Tragedia pod Bardem. 19-latka zginęła w strasznym wypadku

Tragedia pod Bardem. 19-latka zginęła w strasznym wypadku po zderzeniu z ciężarówką

2022-06-10 15:54

Straszna tragedia na drodze krajowej 8 pod Bardem. W wyniku zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego zginęła 19-letnia kobieta. Mimo natychmiastowej akcji służb ratunkowych, mieszkanki powiatu ząbkowickiego nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 czerwca, ok. godz. 21, na odcinku drogi krajowej 8 między Bardem i Ząbkowicami Śląskimi. Na wysokości miejscowości Przyłęk zderzyły się ford mondeo i ciężarowa scania. W zdarzeniu uczestniczył również ciężarowy DAF.

ZOBACZ TEŻ: Żyli na beczce prochu. Podczas gaszenia pożaru w Głogowie strażacy znaleźli materiały wybuchowe

ZOBACZCIRE GALERIĘ Z TEGO TRAGICZNEGO ZDARZENIA. Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu zabkowice.express-miejski.pl

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, bowiem młoda kobieta była zakleszczona w swoim pojeździe. Strażacy uwolnili ją z wraku przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, a następnie rozpoczęli reanimację nieprzytomnej 19-latki. Później ratowanie życia kierującej przejęli ratownicy medyczni. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych młodej mieszkanki powiatu ząbkowickiego.

Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek

Jak doszło do wypadku? - Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym ford mondeo, wyprzedzając ciągnik siodłowy scania z naczepą na przeciwległym pasie ruchu zauważyła zbliżający się pojazd ciężarowy. Wówczas zaczęła gwałtownie hamować co spowodowało, że na mokrej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem. Jej samochód uderzył w bok wyprzedzanej scanii, a następnie został wyrzucony na przeciwległy pas ruchu, gdzie na jego tył najechał jadący z naprzeciwka pojazd DAF z naczepą - mówi st. asp. Katarzyna Mazurek z policji w Ząbkowicach Śląskich.

Droga krajowa 8 w miejscu zdarzenia była zablokowana przez wiele godzin, w tym czasie ruch odbywał się objazdami. Na miejscu były prowadzone czynności przez policyjnych techników oraz prokuratora.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek samochodowy, gdy prowadziłeś auto?