Makabryczne odkrycie w Górach Bardzkich. Tuż przy szlaku leżały rozkładające się zwłoki

i

Autor: policja.pl Makabryczne odkrycie w Górach Bardzkich. Tuż przy szlaku leżały rozkładające się zwłoki

Straszne

Makabryczne odkrycie w Górach Bardzkich. Tuż przy szlaku leżały rozkładające się zwłoki

2023-04-12 15:42

Makabrycznego odkrycia dokonano we wtorek, 11 kwietnia. W Górach Bardzkich, niedaleko szlaku na Lisiurę, policja znalazła zwłoki człowieka. Z uwagi na ich mocno zaawansowany stan rozkładu niemożliwe było ustalenie wieku i płci zmarłej osoby. Na piątek, 14 kwietnia, zaplanowano sekcję zwłok.

Zwłoki w Górach Bardzkich

We wtorek, 11 kwietnia, policja otrzymała zgłoszenie od turysty, który znalazł plecak i kurtkę przy szlaku na Lisiurę w Górach Bardzkich. Nieopodal znalezionych rzeczy, policjanci dokonali makabrycznego odkrycia.

„W okolicy, w której znajdowały się te rzeczy, funkcjonariusze policji i straży leśnej znaleźli zwłoki w znacznym stopniu rozkładu. Nie było możliwe stwierdzenie ani przyczyny zgonu, ani wieku i płci tej osoby” - przekazała asp. szt. Katarzyna Mazurek z policji w Ząbkowicach Śląskich. Przy zwłokach nie znaleziono dokumentów.

Prokuratura bada sprawę

Decyzją prokuratora zwłoki zostały skierowane na sekcję, która ma się odbyć w piątek (14 kwietnia). Pomoże ona ustalić tożsamość zmarłej osoby, a także określić przyczynę jej śmierci. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich.

Sonda
Lubisz chodzić po górach?