Małe dzieci zajmowały się noworodkiem. Przewijały go i karmiły, bo matka chciała spać!

i

Autor: Policja Legnica Małe dzieci zajmowały się noworodkiem. Przewijały go i karmiły, bo matka chciała spać!

Koszmar w Legnicy

Małe dzieci zajmowały się noworodkiem. Przewijały go i karmiły, bo matka chciała spać!

2023-05-19 12:43

Mieszkanka Legnicy znęcała się psychicznie oraz fizycznie nad czwórką swoich dzieci. Kobieta wyzywała je i biła, a także ograniczała posiłki. Zmuszała również starsze dzieci do opieki nad… noworodkiem, bo sama chciała w nocy spać.

Legnica. 34-latka znęcała się na dziećmi

Według policji mieszkanka Legnicy od dłuższego czasu znęcała się nad czwórką swoich dzieci w wieku od 1 miesiąca do 9 lat. 34-latka izolowała je od rówieśników, a dodatkowo zmuszała do wyręczania jej z domowych obowiązków.

- Podejrzana zmuszała również dzieci do opieki nad noworodkiem, a szczególności karmienia go w nocy, kiedy sama chciała spać. Dzieci dawały pokarm małemu braciszkowi, przewijały go oraz uspakajały, kiedy płakał. Gdy nie chciały wykonywać poleceń matki, kobieta wyzywała je, poniżała, szarpała, biła pięściami po głowie i całym ciele – mówi kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Na tym nie koniec - legniczanka nie przyrządzała dzieciom posiłków, ograniczała jedzenie, a także nie dbała o higienę maluchów.

Kilka dni temu 34-latka została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie, a dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Okazało się, że legniczanka w 2021 roku była już karana za podobne przestępstwo.

- Kobieta usłyszała zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoimi małoletnimi dziećmi. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił do sądu o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 34-latki dozór policji – dodaje kom. Jagoda Ekiert.

Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Legnicy wyprowadzili niepełnosprawnego mężczyznęz płonącego budynku