Hala Szrenicka w Karkonoszach

i

Autor: SchiDD / Commons.Wikimedia.org

Zamknięte szlaki w Karkonoszach

Manewry „Piorun 2” w Karkonoszach. Zamknięte szlaki w rejonie Hali Szrenickiej

2022-09-15 12:06

Szlaki w rejonie Hali Szrenickiej w Karkonoszach będą w czwartek (15 września) niedostępne dla turystów. W rejonie tym dolnośląscy terytorialsi razem z innymi służbami będą ćwiczyli ewakuację ludzi z płonących budynków i gaszenie pożaru w trudno dostępnym górskim terenie. W manewrach „Piorun 2” bierze udział kilkuset przedstawicieli służb ratowniczych.

Na czwartek (15 września) w rejonie Hali Szrenickiej w Karkonoszach zaplanowano manewry „Piorun 2”. Zamiast turystów na szlakach pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele służb ratowniczych, a wraz z nimi liczne samochody, quady, motocykle, cysterny oraz agregaty prądotwórcze. Scenariusz ćwiczeń zakłada ewakuację turystów z płonącego schroniska – w tej roli wystąpi Schronisko na Hali Szrenickiej – oraz jak najszybsze ugaszenie szalejącego pożaru.

Organizatorem ćwiczeń „Piorun 2” jest starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski, a w manewrach, oprócz służb Karkonoskiego Parku Narodowego, wezmą także udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, ratownicy karkonoskiego GOPR-u, strażacy, policjanci, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Szklarska Poręba, Lasów Państwowych, samorządów i obrony cywilnej. Łącznie w akcję ratowniczą zaangażowanych jest kilkaset osób.

W związku z ćwiczeniami szlaki w rejonie Hali Szrenickiej będą w czwartek (15 września) niedostępne dla turystów. Zamknięte będą szlaki: czerwony od Bramy Kamieńczyk, zielony od górnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz czerwony od schroniska na Szrenicy (czerwony). Manewry mają potrwać do godz. 16.

Piesza poważnie ranna po zderzeniu z 64-latką na hulajnodze