Motocyklista trafił do szpitala

Młody kierowca nie zauważył motocyklisty. Groźny wypadek w Jedlinie-Zdroju

2022-09-14 13:42

Groźny wypadek w Jedlinie-Zdroju pod Wałbrzychem. Motocyklista z dużą siłą uderzył w samochód osobowy, który wymusił pierwszeństwo i wyjechał na drogę wprost pod nadjeżdżający pojazd. 37-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 września, po godzinie 13:30 na ul. Chałubińskiego w Jedlinie-Zdroju. 20-letni kierowca, włączając się do ruchu z terenu jednej z posesji, najpierw przepuścił przejeżdżający samochód osobowy, ale nie zauważył jadącego za nim motocyklisty.

ZOBACZ TEŻ: Taksówka potrąciła nastolatkę na pasach. Kierowca nawet się nie zatrzymał i uciekł

Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista zatrzymany przez policjantów

37-latek kierujący jednośladem nie miał szans na uniknięcie zderzenia. - Motocyklista w wyniku tego wypadku trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Teraz mundurowi prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia – mówi kom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Policjanci przypominają, że kierowcy przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. - Motocyklista, motorowerzysta, czy nawet rowerzysta może przecież nadjechać w każdym momencie – dodaje Marcin Świeży.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?