Nożownik z bródką grasował po Wrocławiu. Atakował ludzi! Zatrzymali goi... wypuścili na wolność

i

Autor: wroclaw.policja.gov.pl, Shutterstock

Napastnikowi grożą 2 lata więzienia

Nożownik z bródką grasował po Wrocławiu. Atakował ludzi! Zatrzymali go i... wypuścili na wolność

2022-09-14 8:23

Ranił nożem i groził pracownikom wywożącym odpady. Do niebezpiecznych sytuacji doszło na wrocławskim Nowym Dworze. Teraz nożownikowi grożą 2 lata więzienia, ale na proces poczeka na wolności.

Stanął na środku ulicy na jednym z osiedli na Nowym Dworze i zablokował przejazd śmieciarce. Następnie wyjął nóż, krzyczał i groził pracownikom firmy porządkowej. Na szczęście nie doszło do najgorszego.

ZOBACZ TEŻ: Atak nożownika w centrum Wrocławia. Dwie osoby ranne

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna i jeszcze tego dnia zatrzymali 36-latka podejrzewanego o kierowanie gróźb karalnych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz o uszkodzenie ciała jednego z pokrzywdzonych.

- Szybko okazało się, że ta sama osoba kilka miesięcy wcześniej zaatakowała innego pracownika tej samej firmy. Na szczęście tego dnia, pokrzywdzony przed miesiącami mężczyzna również był w pracy i rozpoznał sprawcę, który zranił go nożem – mówi asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Tragiczny wypadek na DK 5 pod Wichrowem. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Prokurator zastosował wobec agresora m.in. środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a także zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 500 metrów do swoich ofiar - dwóch pracowników firmy wywożącej odpady.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nożownik wbił mu nóż w bark. „Weszli do mieszkania, chcieli mnie okraść”
Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?