Kradzież palmy w Nowej Rudzie

i

Autor: Policja dolnośląska

Zuchwała kradzież

Marzył o wakacjach pod palmą? Miłośnikowi roślin grozi 5 lat więzienia

2022-08-25 13:27

Kradzież nie popłaca - przekonał się o tym mieszkaniec Nowej Rudy na Dolnym Śląsku. Być może 40-latek chciał wzbogacić swoją domową kolekcję roślin lub zamarzył o spędzeniu końcówki wakacji pod palmą, bo to właśnie ona padła łupem złodzieja. Roślina okazała się jednak na tyle ciężka, że konieczne było ukrycie jej blisko miejsca kradzieży.

Do tej spektakularnej kradzieży doszło w czwartek, 25 sierpnia, nad ranem przy Miejskim Domu Kultury w Nowej Rudzie. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży okazałej palmy. Niezwłocznie rozpoczęli ustalenia i poszukiwania półtorametrowej rośliny.

>>> Szkoły we Wrocławiu rezygnują z podręcznika prof. Roszkowskiego. Sprawdź swoją szkołę

Młodzi włamywacze zdewastowali restaurację i ukradli datki dla Ukrainy

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, jeden z mieszkańców Nowej Rudy przechodząc obok placówki zainteresował się okazałą palmą. - Prawdopodobnie w perspektywie kończących się wakacji postanowił zabrać egzotyczną roślinę na własną posesję, aby dłużej cieszyć się widokami nawiązującymi do letnich podróży - wyjaśnia asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji. Okazałe drzewko było jednak dość ciężkie, dlatego sprawca ukrył donicę z rośliną w mieszkaniu znajomego, mieszkającego blisko miejsca kradzieży.

Czytaj także: Sunny została sierotą 3 tygodnie po porodzie. Inne samice ją odrzuciły. "Mamą" został opiekun Bartek

Już po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali 40-letniego sprawcę kradzieży rośliny. Funkcjonariusze dotarli też do miejsca, w którym podejrzany ukrył palmę. Roślina na szczęście nie została uszkodzona, policjanci odstawili ją przed dom kultury, aby nadal cieszyła oczy mieszkańców.

Podtopienia na Dolnym Śląsku. Woda zalała cmentarz! Zobacz galerię!