Dziewczynka Wrocław błąkała się po ulicy

i

Autor: Policja Wrocław

Matka dziewczynki, która błąkała się po ulicach Wrocławia, może trafić do więzienia

2021-10-27 11:25

Nawet 5 lat więzienia może grozić matce 3-letniej dziewczynki, która samotnie błąkała się po ulicach Wrocławia. Kobieta, która w czasie opieki nad córeczką była pijana, usłyszała zarzut narażenia dziecka na możliwość utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W piątek (22 października) rano kobieta przechodząca ulicą Odrzańską we Wrocławiu, zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę. Dziecko było w kapciach i bez opieki. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni zawieźli dziewczynkę na badania do szpitala, a policjanci zajęli się poszukiwaniem jej rodziców. Wkrótce też ustalili ich tożsamość. Okazało się, że 3-latką opiekowała się pijana matka - badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ojciec w tym czasie odwoził trójkę starszych dzieci do przedszkola i szkoły.

ZOBACZ TEŻ: Pijana matka przewoziła autem malutkie dziecko. Rozbili się na drzewie!

Jak informuje PAP, prokuratura postawiła matce dziewczynki zarzut narażenia dziecka na możliwość utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

- To tzw. zarzut kwalifikowany, ponieważ na matce ciąży obowiązek właściwej opieki nad swoim dzieckiem - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Małgorzata Dziewońska. - Kobieta została przesłuchana i przyznała się do winy, ale nie chciała składać wyjaśnień. Ojciec został przesłuchany w charakterze świadka.

Rzecznik prokuratury przyznała, że śledczy będą ustalać jeszcze, w jaki sposób 3-letnie dziecko mogło samodzielnie wyjść na ulicę w centrum miasta.

Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie