Koszmary wypadek w Oławie

Młoda kobieta walczy o życie, sprawczyni była kompletnie pijana

2022-11-13 15:01

Straszny wypadek w Oławie pod Wrocławiem. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych ciężko ranna została 19-letnia kobieta. Dwa lata starsza sprawczyni zdarzenia była kompletnie pijana.

Wypadek na moście w Oławie 

Do koszmarnego wypadku doszło w nocy, około godz. 3.20, w niedzielę, 13 listopada. Na moście na ul. Oleśnickiej w Oławie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Po przyjeździe na miejsce służbom ratunkowym ukazał się straszny widok – rozbite dwa pojazdy audi i fiat. W tym drugim, którego siła uderzenia wyrzuciła poza jezdnię, uwięziona była młoda, 19-letnia kierująca. Musieli z wraku wyciągnąć ją strażacy przy użyciu specjalistycznego, następnie młoda kobieta w ciężkim stanie i nieprzytomna została zabrana do szpitala.

- Sprawczynią tego zdarzenia była także kobieta, kierująca samochodem audi, 21-letnia mieszkanka Oławy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąc ulicą Oleśnicką, na łuku drogi straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w prawidłowo jadącego fiata. Jej samej oraz mężczyźnie, który z nią podróżował nic się nie stało – informuje portal olawa24.pl.

Wkrótce na dłoniach oławianki zatrzasnęły się kajdanki, bowiem okazało się, że jechała ona kompletnie pijana. - W wydychanym powietrzu miał ponad 2,2 promile alkoholu. Na miejscu potwierdziła, że piła wódkę oraz piwa. W aucie znaleziono butelki alkoholu. To jednak nie koniec. W trakcie czynności policjanci ujawnili w rozbitym audi narkotyki. Do kogo należą oraz czy kierująca lub jej pasażer zażywali je, tego na ten moment nie wiadomo – informuje olawa24.pl.

Działania służb na miejscu zdarzenia trwały niemal 8 godzin.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu olawa24.pl

Marsz narodowców 2022 we Wrocławiu