Młody kierowca wymusił pierwszeństwo. 47-letnia kobieta zginęła na miejscu

2021-04-26 8:55

Tragiczny wypadek w okolicach Jawora na Dolnym Śląsku. 23-letni kierowca volkswagena nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wyjechał wprost przed rozpędzoną toyotę. W wyniku zderzenia, 47-letnia pasażerka volkswagena zginęła na miejscu, a obaj kierowcy zostali ciężko ranni. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek (23 kwietnia) po godz. 17 w okolicach Budziszowa Wielkiego w powiecie jaworskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-letni kierowca volkswagena, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zatrzymał się przed znakiem STOP i nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej z prawej strony toyocie. Kierowca toyoty nie zdążył wyhamować i uderzył w prawy bok volkswagena. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen został wyrzucony na pobliskie pole.

Na miejscu wypadku jako pierwsi pojawili się strażacy z Budziszowa. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyli zakleszczoną pasażerkę volkswagena i przystąpili do jej reanimacji – kobieta nie dawała bowiem oznak życia. Niestety, mimo podjętej reanimacji, 47-letniej kobiety nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jej zgon.

W wypadku ciężko ranni zostali też obaj kierowcy. Kierowca toyoty został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Legnicy. Do tej samej placówki został też przewieziony karetką 23-latek z volkswagena.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
Policyjny pościg za motocyklistą