Młodzi piłkarze Śląska Wrocław wygrali Turniej o Puchar Prezesa PZPN

i

Autor: Śląsk Wrocław / mat. prasowe

Młodzi piłkarze Śląska Wrocław wygrali Turniej o Puchar Prezesa PZPN

2021-02-16 8:18

Młodzi piłkarze Śląska Wrocław zwyciężyli w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Drużyna U12 rozgromiła w finale Koronę Kielce 6:0. Wrocławianie zdobyli też nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika turnieju.

Śląsk Wrocław U12 pewnie zwyciężył w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W drodze do warszawskiego turnieju finałowego wrocławianie pokonali m.in. rówieśników z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin.

Zespół prowadzony przez trenerów Krzysztofa Franczaka i Mariusza Blecharza zmagania w fazie grupowej rozpoczął od niezwykle zaciętego meczu z Beniaminkiem Profbud Krosno. W regulaminowym czasie gry wrocławianie zremisowali 2:2, a o ich zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne. W kolejnych spotkaniach piłkarze Śląska wygrywali już jednak bez straty bramki - z MUKS-em CWZS Bydgoszcz (2:0) i Górnikiem Zabrze (1:0) - zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie.

Kolejne mecze to był już prawdziwy popis młodych zawodników akademii Śląska. W ćwierćfinale wrocławianie nie dali szans Tarnovii Tarnów, wygrywając 5:0, a w półfinale pokonali UKS AP Reissa Poznań 1:0. Na koniec w finale rozgromili Koronę Kielce aż 6:0.

- Pierwszy mecz to przede wszystkim duży stres i emocje. Zremisowaliśmy, tracąc 2 gole, czego prawdę mówiąc się nie spodziewaliśmy, bo w przekroju całego turnieju eliminacyjnego i finałów, straciliśmy łącznie 4 bramki. W kolejnych spotkaniach z pewnością wyglądało to już lepiej - podsumowuje Krzysztof Franczak, trener zespołu U12. - W fazie pucharowej mieliśmy założenie, że każdy mecz jest dla nas jak finał. Bardzo istotna była dla nas silna kadra i wsparcie rezerwowych. Każdy zawodnik, który wchodził na boisko, dawał odpowiednią jakość i pomogło nam to zwyciężyć.

Zawodnicy Śląska zdobyli też najważniejsze nagrody indywidualne. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zgarnął Tomasz Pytlak, najlepszym strzelcem turnieju został Dominik Kleczewski, a najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Moskaluka.

- Widzę tutaj wielką zasługę trenerów. Krzysztof Franczak i Mariusz Blecharz pracują z młodszymi rocznikami Śląska już od wielu lat i przyniosło to efekt w postaci wyróżnień indywidualnych, jak i stylu gry - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław. - Cieszymy się, że co roku nasze zespoły znajdują się w czołówce turniejów w tej kategorii wiekowej. To dobry prognostyk na przyszłość dla dalszej pracy całej akademii.

Drużyna Śląska Wrocław U12 w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN wystąpiła w składzie: Tomasz Pytlak, Jakub Litwin, Dominik Kleczewski, Bartosz Szywała, Bartosz Bremer, Mateusz Moskaluk, Tymoteusz Gabryś, Adam Stój, Filip Kędra, Ignacy Czarkowski.

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia