Za nami XIX Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej. Zebrano ponad 200 tys. zł!

2021-02-16 8:09

Ponad 219 tys. zł zebrano podczas XIX Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej. Impreza odbyła się w wyjątkowej formule online i wzięło w niej udział ponad 140 gości. Cały dochód zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów.

XIX Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej odbył się w ostatnią sobotę karnawału (13 lutego). Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa tegoroczna edycja została zorganizowana zdalnie. Ponad 140 gości mogło śledzić bezpośrednią transmisję z wydarzenia przed ekranami swoich komputerów. Całość prowadził rektor prof. Arkadiusz Wójs i Anna Geryn, redaktorka naczelna Akademickiego Radia Luz.

Goście balu mogli obejrzeć nagrane wcześniej występy artystyczne i wziąć udział w aukcjach charytatywnych na rzecz studentów z niepełnosprawnościami. Wylicytowano 24 przedmioty za łączną kwotę 219 tys. zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się: zimowy pejzaż „Nad zimową rzeką” autorstwa Alicji Słaboń-Urbaniak, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, rzeźba „Absolwentka” - odlew szklany, przekazany Politechnice Wrocławskiej przez Tomasza Urbanowicza, architekta, designera i twórcę szkła artystycznego oraz obraz „Ostrów Tumski, plac Katedralny” Iwony Szczerby.

Jeszcze przed balem fundusz stypendialny dla najzdolniejszych studentów Politechniki Wrocławskiej z niepełnosprawnościami wzbogacił się o 92 tys. zł przekazane przez darczyńców. Dodatkowo pula stypendialna zwiększyła się o 23 tys. zł dzięki indywidualnym wpłatom otrzymanym w ramach akcji Nocnego Listowania.

Od 2006 do 2020 roku na fundusz stypendialny udało się pozyskać ponad 1,3 mln zł, co pozwoliło na ufundowanie ponad 800 stypendiów. Obecnie na Politechnice Wrocławskiej jest 340 studentów i 18 doktorantów z niepełnosprawnościami.

Akcja "Nazywam się Miliard" w Szczecinku. Kobiety tańczyły przeciw przemocy