Most tymczasowy w Ścinawie jest już gotowy

i

Autor: GDDKiA

Most tymczasowy w Ścinawie jest już gotowy. Nowa przeprawa przez Odrę czeka na kierowców

2021-05-21 12:49

Most tymczasowy w Ścinawie na Dolnym Śląsku jest już gotowy. Nowa przeprawa przez Odrę przejmie ruch z ponad 100-letniego mostu głównego, który przejdzie gruntowny remont. Objazd mostem tymczasowym będzie obowiązywał do drugiego kwartału 2022 roku.

Skończyła się budowa mostu tymczasowego w Ścinawie na Dolnym Śląsku. Most pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Będą mogły się nim poruszać pojazdy o dopuszczalnej masy całkowitej do 15 ton. Ruch po moście tymczasowym będzie odbywał się wahadłowo przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej. Wprowadzono też ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dolny Śląsk: Ze Stanów Zjednoczonych płynie most, który zapewni przeprawę przez Odrę

Most tymczasowy w Ścinawie prawie gotowy.

Jednocześnie most główny, po którym do tej pory odbywał się ruch, został zamknięty. Ponad 100-letni most w ciągu drogi krajowej nr 36 przejdzie teraz gruntowny remont. Wkrótce rozpoczną się prace przy rozbiórce nawierzchni i betonowych płyt pomostowych oraz przy demontażu barier i zabezpieczeniach antykorozyjnych odkrytej konstrukcji stalowej. W dalszej kolejności zostanie wykonana m.in. nowa płyta pomostowa i izolacja, wymienione zostaną dylatacje i elementy odwodnienia, a także zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Remont mostu będzie kosztował ok. 28 mln zł, a zakończenie inwestycji zaplanowano na III kwartał 2022 r.

Objazd mostem tymczasowym w Ścinawie będzie obowiązywał do II kwartału 2022 r.