Robią wrażenie!

Mosty Pomorskie we Wrocławiu oddane do użytku. Trzyletnia inwestycja zakończona

2023-01-30 8:03

Pierwsi kierowcy pojechali mostami Pomorskimi we Wrocławiu. Ruch na przeprawy wrócił po niemal trzyletnim remoncie. Odnowione mosty robią wrażenie.

Wrocław. Mosty Pomorskie oddane do użytku 

W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 stycznia) pierwsi kierowcy mogli przejechać mostami Pomorskimi. Oficjalnie mogą nim chodzić również piesi, choć ci pojawili się na przeprawach już wcześniej, podczas sobotniego (28 stycznia) dnia otwartego połączonego… z potańcówką w stylu retro.

Same mosty, odzyskały dawny blask i robią wrażenie. Zwłaszcza po zmroku, gdy są podświetlone. Najważniejsze jednak, że przeprawa została gruntownie odnowiona i zniknęła z niej – 15 metrów pod ziemię – szpecąca rura ciepłownicza.

Przebudowa trwała niemal trzy lata. Rura ciepłownicza zniknęła, wróciły za to latarnie, a dawny blask zyskały również strażnice. Konstrukcja mostów została wzmocniona, a całkowitej wymianie uległa nawierzchnia – chodniki i jezdnia, a także torowisko. Tramwaje na dobre wrócą na mosty dopiero jesienią.

Mosty Pomorskie. Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 30 stycznia (poniedziałek) zmianie uległy trasy linii autobusowych K, 142 i nocnej linii 257. Od ulicy Dubois kursują one w obu kierunkach przez ulicę Pomorską, Mosty Pomorskie do ulicy Nowy Świat. Pomiędzy mostem północnym i mostem południowym - na wysokości skrzyżowania z ulicą Księcia Witolda – został uruchomiony nowy przystanek „Mosty Pomorskie”, na którym zatrzymują się wszystkie linie autobusowe.

Z uwagi na prowadzone prace związane z przebudową ulicy Pomorskiej i placu Staszica, autobusy linii 132 oraz tramwaje linii 15 i 74 nadal kursują dotychczasowymi trasami przejazdu.

Stare mosty Pomorskie jak nowe