MPK Wrocław kupi więcej nowoczesnych tramwajów

2021-01-08 14:42

MPK Wrocław kupi łącznie aż 46 nowoczesnych tramwajów Moderus Gamma. Początkowo wrocławski przewoźnik podpisał umowę na zakup 25 pojazdów, ale postanowił skorzystać w zawartej w kontrakcie opcji i dokupi kolejne 21 tramwajów. Pierwszy z nowo zakupionych pojazdów pojawi się we Wrocławiu jesienią 2022 roku.

Nie 25, ale 46 tramwajów kupi MPK Wrocław od poznańskiej firmy Modertrans. Wrocławski przewoźnik postanowił skorzystać z zawartej w kontrakcie opcji i powiększyć pulę zamówienia o kolejnych 21 pojazdów.

Łącznie do Wrocławia trafi 46 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma. Będą kosztowały 372 mln zł. Pierwszy tramwaj pojawi się najpóźniej jesienią 2022 roku, a kolejne mają trafiać systematycznie do stolicy Dolnego Śląska do połowy 2024 roku.

- Wrocławskie Moderusy Gamma będą nie tylko nowoczesne i niskopodłogowe, ale także ich konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Każdy z nowych wagonów będzie niebieski, co na pewno przypadnie do gustu wielu wrocławianom. Tramwaje zastąpią w części nasze najstarsze pojazdy, a częściowo będą dedykowane na nowe linie tramwajowe takie jak ta na Nowy Dwór.

Moderusy Gamma oparte są na lekkiej konstrukcji i wyposażone są w nowoczesny i energooszczędny układ napędowy o dużej wydajności. Zostaną dostsosowana do wymagań wrocławskiego przewoźnika, a wyglądem będą przypominać tramwaje jeżdżące po Poznaniu.

Sonda
Czy limity dotyczące zniesienia liczby pasażerów w autobusach i tramwajach powinny być zniesione?
Kolejny etap remontu mostów Pomorskich.