WOŚP 2021: We Wrocławiu można wylicytować autobus MPK! [ZDJĘCIA]

2021-01-08 9:02

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować autobus MPK Wrocław. Na aukcję trafiło Volvo 7000, które przez ostatnich kilkanaście lat woziło pasażerów po stolicy Dolnego Śląska.

MPK Wrocław wymienia swoje autobusy. Najstarsze, kilkunastoletnie pojazdy marki Volvo - które przez wiele lat stanowiły trzon taboru wrocławskiego przewoźnika – są sukcesywnie zastępowane przez nowo zakupione Mercedesy. Jeden z odchodzących na „emeryturę” pojazdów został przekazany na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Autobus, który oddajemy na licytację to Volvo 7000 o numerze bocznym 7004 - mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. - Pojazd pierwszy raz był rejestrowany 19 grudnia 2003 roku, więc swoją służbę dla Wrocławia skończył jako 17-latek. Mamy nadzieję, że emeryturę spędzi w dobrych rękach.

Autobus licytować można na stronie Allegro Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przekazany na licytację autobus Volvo 7000 był jednym z pierwszych seryjnych niskopodłogowych autobusów we Wrocławiu. Od grudnia 2003 r. do końca 2020 r. był eksploatowany w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej 131, gdzie otrzymał numer boczny 7004.

Volvo 7000 zastąpiły we Wrocławiu autobusy serii Jelcz M11 i przez ostatnich kilkanaście lat stanowiły trzon wrocławskiej floty autobusowej. Wyposażone były w klimatyzację kabiny kierującego, system informacji pasażerskiej firmy Pixel, rozsuwane szyby i fotele firmy Ster.

Na aukcję WOŚP prezes MPK Wrocław przekazał także wieczne pióro, którym podpisał umowę na zakup 25 niebieskich tramwajów Moderus Gamma (z opcją dokupienia kolejnych 21 sztuk).

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniach 30-31 stycznia. W tym roku pieniądze zebrane podczas Finału WOŚP przekazane będą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Sonda
Czy weźmiesz udział w 29. Finale WOŚP 31.01.2021 r.
Iluminacje świetlne w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu