MPK Wrocław otworzyło własną szkołę dla kierowców autobusów

2020-08-10 16:35 mar

MPK Wrocław otworzyło własny Ośrodku Szkolenia Kierowców. W ten sposób, zamiast kierować przyszłych pracowników do innych szkół jazdy, ośrodek sam będzie szkolić kierowców swoich autobusów.

Do tej pory osoba, która chciała nauczyć się jeździć autobusem i zostać kierowcą MPK Wrocław, kierowana była do zewnętrznego ośrodka szkoleniowego. Tam robiła pełen kurs i zdawała egzamin w WORD. Teraz wrocławski przewoźnik sam będzie szkolił swoich przyszłych kierowców.

- Własny ośrodek szkolenia kierowców pozwoli nam na uwzględnienie w procesie dydaktycznym elementów kluczowych dla kierowców komunikacji miejskiej - mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. - Jeśli zauważymy, że nasi przyszli kierowcy będą potrzebowali rozszerzenia nauki np. o dodatkowe godziny jazdy lub teorii, będziemy mogli to zrobić. Do tej pory nie mieliśmy na to wpływu.

Dzięki nowej szkole ma polepszyć się jakość kształcenia kierowców wrocławskich autobusów, którzy już podczas wstępnej nauki będą mogli zdobyć praktyczną wiedzą. Kursy prowadzić będą m.in. kierowcy autobusów MPK Wrocław, którzy posiadają uprawnienia instruktorskie.

- W ośrodku będziemy również uczyć dodatkowo pierwszej pomocy oraz zasad obsługi pasażera - zaznacza kierownik Działu Szkoleń MPK, Łukasz Łoboda. -Kursanci będą uczyć się jazdy na dwóch dostosowanych do nauki autobusach MPK. Jednym z nich będzie pojazd przegubowy, dzięki któremu kierowcy nauczą się m.in. skręcania pojazdem na wymagających zakrętach.

Wcześniej taki trening był niemożliwy, ponieważ żaden z zewnętrznych ośrodków szkoleniowych, z którymi współpracowało MPK, nie posiadał przystosowanego do nauki autobusu przegubowego.

Pierwsi kursanci rozpoczęli już szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców MPK Wrocław. Do swojej dyspozycji mają dwa srebrne autobusy, które można już zaobserwować na ulicach Wrocławia. Cały czas trwa też rekrutacja na kolejne cykle.

Google nagrodził wrocławskie zoo Złotą Pinezką!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.