MPK Wrocław: Ryk lwa zapowie przystanek przy ogrodzie zoologicznym

2020-05-18 11:18 mar
Zoo Wrocław
Autor: Zoo Wrocław

W tramwajach i autobusach przejeżdżających obok wrocławskiego zoo usłyszymy donośny ryk lwa i odgłosy 9 innych egzotycznych zwierząt. W ten sposób od poniedziałku w pojazdach komunikacji miejskiej zapowiadany jest przystanek MPK przy ogrodzie zoologicznym.

Przystanku MPK przy wrocławskim zoo nie da już się przegapić. Zbliżając się tramwajem lub autobusem do ogrodu zoologicznego usłyszymy odgłosy 10 dzikich zwierząt, spośród których na pierwszy plan przebija się donośny ryk lwa.

- Żyjąc w swoim naturalnym środowisku lew ryczy, gdy chce oznajmić wszystkim zwierzętom wokół, że wkraczają na jego teren, że to on jest tu niepodzielnym władcą. Dlatego też nazywa się go królem zwierząt. Podobnie będzie we wrocławskich tramwajach i autobusach MPK – tłumaczy prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.

To kolejna tego typu atrakcja we wrocławskich tramwajach i autobusach. Przejeżdżając obok Teatru Muzycznego Capitol można usłyszeć artystów, śpiewnie zapowiadających przystanek, a przy gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego z tramwajowych głośników słyszymy profesora Jana Miodka.

- Od poniedziałku w naszych tramwajach i autobusach można spotkać się z lwem, symbolem wrocławskiego ogrodu, który od kilkudziesięciu lat wita wrocławian na bramie wrocławskiego ogrodu zoologicznego – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Zapowiedzi przystanku MPK przy wrocławskim zoo towarzyszy kompilacja odgłosów 10 zwierząt, które można spotkać w ogrodzie zoologicznym. Cały komunikat trwa 6 sekund i można go usłyszeć już od poniedziałku (18 maja).

Wrocławskie pingwiny zwiedzają zoo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj