Na czerwonym świetle z niesprawnymi hamulcami. Kierująca autobusem zrobiła to na oczach policjantów

i

Autor: Policja Wrocław Na czerwonym świetle z niesprawnymi hamulcami. Kierująca autobusem zrobiła to na oczach policjantów

kara kierującej nie ominęła

Na czerwonym świetle z niesprawnymi hamulcami. Kierująca autobusem zrobiła to na oczach policjantów

2022-10-19 11:13

Wrocławscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali 50-letnią kierującą autobusem komunikacji miejskiej, która na jednym ze skrzyżowań we Wrocławiu przejechała na czerwonym świetle. Jak się okazało, pojazd, którym jechała, miał niesprawne hamulce.

Wrocław. Autobus komunikacji miejskiej na czerwonym 

Do zdarzenia doszło na wrocławskich Krzykach, gdzie przebywali akurat policjanci drogówki z grupy SPEED. - Funkcjonariusze zauważyli autobus komunikacji miejskiej, którego kierująca na widok zmiany cyklu świetlnego zamiast zwolnić i się zatrzymać – wjechała na skrzyżowanie! - mówi sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W autobusie, należącym do jednego z przewoźników-podwykonawców MPK Wrocław, jechało wtedy 15 pasażerów. To jednak nie wszystko. Okazało się, że pojazd miał niesprawny układ hamulcowy.

- Stworzenie realnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego i brak hamulców! Tego było już za wiele. Decyzja policjantów mogła być tylko jedna - mandat karny i zakaz dalszej jazdy – dodaje Rafał Jarząb.

Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na nieodpowiedzialną 50-latkę grzywnę wynoszącą 500 zł oraz dopisując do jej konta 15 pkt karnych. Zakazali jej również dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Horror w Stanowicach. Dwie osoby wpadły do studni, jedna nie żyje.