Na Dolnym Śląsku do rannych zwierząt będzie jeździła karetka?

2020-01-14 14:24 mar
Karetka pogotowia, ambulans
Autor: Karol Szadkowski

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na pierwszy na Dolnym Śląsku ambulans do ratowania zwierząt. Karetka miałaby jeździć m.in. do rannych zwierząt, potrzebujących natychmiastowej pomocy. Zakup specjalnego pojazdu to pomysł Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na pierwszy na Dolnym Śląsku ambulans do ratowania zwierząt. Pomysłodawcą zakupu karetki jest Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który co roku interweniuje setki razy w sprawie zwierząt.

- Są sytuację, gdy konające zwierzęta potrzebują natychmiastowej pomocy. Bez odpowiedniego sprzętu, pomimo szczerych chęci, nie jesteśmy nieraz w stanie podjąć odpowiednich czynności na czas – czytamy na stronie DIOZ.

Rozwiązaniem mogłaby być specjalnie dostosowana karetka, która mogłaby jeździć m.in. do zwierząt poszkodowanych w wypadkach. Przedstawiciele DIOZ znaleźli już nawet używany, profesjonalny ambulans z niezbędnym wyposażeniem, jednak na jego zakup potrzeba ok. 65 tys. zł.

Pomysłodawcy nie są w stanie z własnych środków pokryć tak dużego kosztu, więc postanowili poprosić o pomoc mieszkańców Dolnego Śląska. Na stronie ratujmyzwierzaki.pl ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy. Jak dotąd udało się zebrać 30 tys. zł. Brakuje jeszcze ponad połowa potrzebnej kwoty.

Każdy, kto chciałby pomóc w ratowaniu zwierząt, może wziąć udział w zbiórce. Liczy się każda złotówka.