Na Dolnym Śląsku zaszczepiono już 80 tys. osób

i

Autor: pixabay.com

Na Dolnym Śląsku zaszczepiono już 80 tys. osób. Najwięcej we Wrocławiu

2021-01-27 12:50

Ok. 80 tys. osób zostało zaszczepionych do wtorku na Dolnym Śląsku. W samym tylko Wrocławiu zaszczepiono już 35 tys. osób. W środę w całym regionie kontynuowane są szczepienia seniorów oraz druga tura szczepień personelu medycznego.

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że do wtorku na Dolnym Śląsku szczepionkę przyjęło 79,6 tys. osób. Najwięcej szczepień wykonano we Wrocławiu - prawie 35 tys.

Tylko we wtorek w województwie dolnośląskim wykonano 10,5 tys. szczepień, z czego 4 tys. to podanie drugiej dawki. W sumie drugą dawką zaszczepiono w regionie już 11,6 tys. osób.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, w którym od początku szczepi się najwięcej osób w regionie, drugą dawkę podano już dwóm tysiącom medyków.

- Medyków drugą dawką szczepimy w naszym kampusie przy ul. Skłodowskiej-Curie, natomiast w przychodni szpitala przy ul. Borowskiej zgodnie z zapisami szczepimy seniorów - mówi rzecznik szpitala Monika Kowalska. - Wszystko przebiega bardzo sprawnie, seniorzy są punktualni i dobrze zorganizowani. Pomagają im żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz wolontariusze.

Zgodnie z planem w szpitalu przez dwa dni zaszczepiono 500 seniorów. U żadnego nie stwierdzono objawów niepożądanych. Tylko jednej osobie ze względu na choroby współistniejące lekarz odmówił dopuszczenia do szczepienia.

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Szczepienia w Zielonej Górze