Nadchodzi potężny mróz. W nocy nawet minus 19 stopni!

i

Autor: pixabay.com Nadchodzi potężny mróz. W nocy nawet minus 19 stopni!

Ostrzeżenie I stopnia

Nadchodzi potężny mróz. W nocy nawet minus 19 stopni!

2022-12-13 14:18

W nocy na Dolnym Śląsku temperatura spadnie do minus 19 st. Celsjusza. Aż tak silnego mrozu można się spodziewać na południu województwa. Bardzo zimno będzie jednak również we Wrocławiu i okolicach. Sprawdźcie szczegóły.

Potężny mróz na Dolnym Śląsku

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem wydał we wtorek, 13 grudnia, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego. Według synoptyków w nocy temperatura może tam spaść do minus 19 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed niskimi temperaturami IMGW wydał dla powiatów lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, Jeleniej Góry, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzycha, kłodzkiego i ząbkowickiego.

- Synoptycy prognozują, że temperatura minimalna miejscami spadnie tam do minus 19 stopni Celsjusza. Średnia prędkość wiatru może wynieść od 5 km/h do 15 km/h – ostrzegają synoptycy.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 22 we wtorek (13 grudnia) do godz. 9 w środę (14 grudnia). IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określa na 85 proc.

Silny mróz we Wrocławiu

Ostrzeżenie nie dotyczy Wrocławia i okolic oraz północnych powiatów. Nie oznacza to jednak, że nie będzie tam silnego mrozu. W nocy i nad ranem we Wrocławiu będzie nawet minus 9 st. Celsjusza.

Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.