Kasjerka broniła się mopem

Napad na kantor w Oławie. Policja pokazuje zamaskowanego sprawcę

2022-11-24 8:02

Napad na kantor w Oławie. Zamaskowany mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń kazał kasjerce oddać wszystkie pieniądze. Później wywiązała się szamotanina. Policja pokazuje zdjęcia sprawcy.

Napad na kantor w Oławie 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 listopada, około godz. 19. Tuż przed zamknięciem kantoru przy ul. Wiejskiej w Oławie, do środka wszedł zamaskowany mężczyzna, który wyciągnął przedmiot przypominający broń i zażądał pieniędzy. Pracownica kantoru nie zamierzała się poddać – broniła się mopem i wzywała pomocy. Doszło do szamotaniny, kobieta została m.in. uderzona w twarz. Z pomocą przyszedł jej w końcu przechodzień, który usłyszał, że dzieje się coś niedobrego. Napastnikowi udało się jednak uciec.

- Mężczyzna w kominiarce na twarzy był w wieku około 30-40 lat. Ubrany był w bluzę z kapturem koloru ciemnego z białym napisem na klatce piersiowej, spodnie koloru brązowego i w butach koloru ciemnego – mówi asp. sztab. Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy KPP Oława.

Oławska policja pokazała zdjęcia bandyty. - Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informację na temat miejsca jego przebywania proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym oławskiej jednostki pod numerem telefonu 47 87 27 200 lub pod numer alarmowy 112 – dodaje Wioletta Polerowicz.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE