Napad na taksówkarza pod Legnicą. Bił kierowcę po całym ciele i uciekł taksówką

i

Autor: Policja Legnica Napad na taksówkarza pod Legnicą. Bił kierowcę po całym ciele i uciekł taksówką

Chwilę wcześniej był legitymowany

Napad na taksówkarza pod Legnicą. Bił kierowcę po całym ciele i uciekł taksówką

2022-10-27 7:52

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o napad na taksówkarza, do którego doszło pod Legnicą. 36-latek po zaatakowaniu kierowcy ukradł jego samochód, ale za daleko nie uciekł.

Napad na taksówkarza na trasie Nowa Wieś Legnicka - Chojnów

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 21 października, tuż przed północą. Klient taksówki podczas kursu na trasie Nowa Wieś Legnicka - Chojnów nagle zaczął bić kierowcę po całym ciele. - Ten w obawie o swoje życie oraz zdrowie zatrzymał auto na terenie Chojnowa i szybko z niego wysiadł. W tym momencie napastnik zajął miejsce za kierownicą taksówki marki Toyota i odjechał - mówi asp. Katarzyna Baniewska z legnickiej policji.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, na miejsce udali się chojnowscy policjanci, którzy od razu wiedzieli, kto był napastnikiem. Okazało się bowiem, że ci sami funkcjonariusze kilkanaście minut przed napadem legitymowali kierowcę taksówki i jego pasażera podczas kontroli drogowej.

- Na szczęście pokrzywdzony nie wymagał specjalistycznej pomocy lekarskiej, więc policjanci mogli przystąpić do dalszych czynności – dodaje Katarzyna Baniewska.

Sprawca został szybko namierzony na terenie powiatu złotoryjskiego. Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł do rowu, po czym został zatrzymany przez policjantów ze Złotoryi.

- Auto i znajdujące się w nim przedmioty o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych zostały odzyskane. 36-letniemu mężczyźnie za przestępstwo, o które jest podejrzany, grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznika legnickiej policji.

Początek procesu "Gekona". Chodzi o 60 tys. euro zaliczki za pięć luksusowych samochodów.