Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Złodziej pociągnął za spust! [WIDEO]

2022-01-14 11:12
Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Napastnik nacisnął na spust
Autor: Facebook Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Napastnik nacisnął na spust

Wszedł do Żabki i kupił tabletki. Gdy kasjerka chciała wydać resztę, wyciągnął broń i kazał włożyć pieniądze do reklamówki. Sprzedawczyni zachowała zimną krew i włączyła alarm, w wówczas napastnik... nacisnął na spust! Na szczęście, jak się okazało, trzymał w dłoni miotacz gazu, a nie broń na ostrą amunicję. Całe zdarzenie nagrał sklepowy monitoring.

Do tych dramatycznych scen doszło 11 stycznia wieczorem, przed godz. 21 na ul. Strzelnej w Oławie. Wcześniej zakapturzony mężczyzna w masce zrobił drobne zakupy w Żabce, później kręcił się po okolicy. Prawdopodobnie sprawdzał, gdzie są kamery monitoringu. Gdy w sklepie nie było żadnych klientów, wszedł do środka, po czym kupił tabletki.

ZOBACZ TEŻ: Bomba w skrytce na dworcu autobusowym? Nocna akcja policji

Gdy kasjerka chciała wydać mu resztę wyciągnął przedmiot przypominający broń i zażądał wrzucenia pieniędzy z kasy do reklamówki. Sprzedawczyni zachowała jednak zimną krew, zamknęła kasetkę i uruchomiła alarm. Napastnik nacisnął na spust. Na szczęście nie doszło do tragedii. Okazało się, że w dłoni miał miotacz gazu pieprzowego, a nie broń na ostrą amunicję

ZOBACZCIE FILM I GALERIĘ Z TEGO ZDARZENIA PONIŻEJ.

Po tym dramatycznym zdarzeniu bandyta wybiegł ze sklepu. Na szczęście skończyło się na wielkim strachu. Co prawda ucierpiały oczy kasjerki w wyniku rozpylenia gazu pieprzowego, ale na szczęście nie wymagała ona hospitalizacji. Napastnik również niczego nie ukradł. 

- Jeszcze trochę trzymają emocje po tym wydarzeniu, ale najważniejsze, że mój pracownik jest cały i nic się nie stało – powiedziała nam w piątek (15 stycznia) Oktawia Wosiak, właścicielka Żabki.

Kobieta zdecydowała się opublikować nagranie z monitoringu z momentem napadu w mediach społecznościowych. Prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy, żeby poniósł konsekwencje swojego czynu.

Poszukiwania napastnika prowadzi również oławska policja.

Napad z bronią w ręku na Żabkę w Oławie. Bandyta nacisnął na spust
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem napadu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE