Napadli mężczyznę przed kantorem i grozili mu bronią

i

Autor: pixabay.com

Napadli mężczyznę przed kantorem i grozili mu bronią. Dwóch sprawców wciąż na wolności!

2020-12-21 13:18

Rozbój w Szczytnicy na Dolnym Śląsku. Trzech napastników zaatakowało w nocy mężczyznę na parkingu przy kantorze wymiany walut. Sprawcy grozili mężczyźnie pistoletem i paralizatorem, po czym ukradli mu pieniądze i inne przedmioty o wartości ok. 4 tys. zł. Jeden z napastników został już tymczasowo aresztowany. Pozostali wciąż są na wolności.

Do rozboju z bronią w ręku doszło w nocy z 6 na 7 grudnia w miejscowości Szczytnica w powiecie bolesławieckim. Trzech sprawców zaatakowało mężczyznę na parkingu przy kantorze wymiany walut. Napastnicy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, grożąc mu przy tym pistoletem i paralizatorem. Następnie ukradli mu pieniądze i inne przedmioty o wartości ok. 4 tys. zł, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Wśród zrabowanych przedmiotów była karta bankomatowa wraz z numerem PIN, którą złodzieje natychmiast wykorzystali, kupując za jej pomocą alkohol za blisko 500 zł i wypłacając z konta pokrzywdzonego 2 tys. zł.

Poszukiwaniami sprawców rozboju zajęli się bolesławieccy policjanci. Wkrótce też ustalili tożsamość napastników i zatrzymali jednego z nich. Paweł M. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dokonania rozboju i włamania do bankomatu. To jednak nie był koniec jego przewinień. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli ponad 126 gramów metamfetaminy, 50 gramów amfetaminy, a także ponad 275 gramów konopi i haszyszu.

Zatrzymany mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Obecnie policja poszukuje dwóch pozostałych sprawców rozboju.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Autem rozbili drzwi i okradli jubilera. Samochód użyty do kradzieży został spalony