Wypadek na Gądowiance

„Need for Speed” po wrocławsku. BMW straciło koło po zderzeniu z ciężarówką

2023-04-19 12:45

Ten wypadek mógł mieć tragiczne konsekwencje. Na łączniku między ul. Strzegomską i estakadą Gądowianka we Wrocławiu doszło do zderzenia BMW i ciężarówki. Skończyło się na urwanym kole i wysokim mandacie dla fana „Need for Speed”.

Do wypadku doszło we wtorek, 18 kwietnia, po południu. Na łączniku między ul. Strzegomską i estakadą Gądowianka doszło do zderzenia BMW i ciężarówki. - Wypadku można byłoby uniknąć, gdyby młody kierowca bmw stosował się do podstawowych przepisów oraz zasad ruchu drogowego. Przyczyną stworzenia realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym była w tym przypadku nadmierna prędkość – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a uszkodzone zostały jedynie pojazdy biorące udział w zdarzeniu. BMW niemal straciło koło.

- Kierowca BMW najwidoczniej przecenił swoje umiejętności, a jego „potrzeba prędkości”, doprowadziła do utraty panowania nad kierowanym pojazdem i w konsekwencji kolizji z prawidłowo jadącym, z naprzeciwka, ciężarowym renault – dodaje Rafał Jarząb.

Niewykluczone, że 23-latek chciał sprawdzić czy w realnym życiu można pędzić jak w grze „Need for Speed”, której zapewne jest fanem, sądząc po naklejce na przedniej szybie rozbitego BMW. Dodajmy, że sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w kwocie 3000 zł.

Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę