Nie będzie wody we Wrocławiu! Pilne prace na sieci wodociągowej w mieście

i

Autor: pixabay.com Nie będzie wody we Wrocławiu! Pilne prace na sieci wodociągowej w mieście

Na których osiedlach?

Nie będzie wody we Wrocławiu! MPWiK rusza z ważnym remontem magistrali wodociągowej

2023-03-01 11:17

Nie będzie wody we Wrocławiu! MPWiK poinformowało, że mieszkańcy kilku dużych osiedli muszą liczyć się z niskim ciśnieniem wody w kranach albo nawet jej całkowitym brakiem. Sprawdźcie szczegóły.

Wrocław. Na kilku osiedlach nie będzie wody    

MPWiK Wrocław informuje, że w nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 marca 2023 roku), w godzinach 23 – 8, może wystąpić obniżone ciśnienie wody, a nawet całkowity brak wody w kranach. Dotyczy to budynków na osiedlach: Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice i Małe Wilczyce. Utrudnienia będą spowodowane pracami na sieci magistrali wodociągowej przy ul. Piwnika Ponurego.

- Fragment sieci wodociągowej na skrzyżowaniu przy ul. Piwnika Ponurego i Kłokoczyckiej zostanie zmodernizowany, aby w przyszłości uniknąć dużych awarii wodociągowych, jaka zdarzyła się w sierpniu ubiegłego roku. Remont zostanie wykonamy metodą „rura w rurę” – do dotychczas funkcjonującego rurociągu wprowadzimy nową rurę o nieco mniejszej średnicy - tłumaczy Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy MPWiK Wrocław.

Na czas prowadzenia robót spółka wykona tymczasowy rurociąg (tzw. bypass), który zapewni wodę mieszkańcom, jednak w trakcie jego podłączenia konieczne jest czasowe wyłączenie wody, aby MPWiK mogło wykonać to przepięcie.

- Przepraszamy za utrudnienia. Nasze prace podyktowane są troską o komfort mieszkańców. Dzięki remontowi zmniejszymy awaryjność sieci na tym odcinku – dodaje Martyna Bańcerek.

Mężczyzna w Odrze we Wrocławiu. Akcja służb ratunkowych.