ofiara nie dała się zastraszyć

Uprowadzili mężczyznę, dręczyli i przypalali żelazkiem. Koszmar we Wleniu

2023-02-27 14:01

Koszmar w małym, na co dzień spokojnym, miasteczku Wleń. Dwóch oprawców pobiło, a następnie uwięziło jednego z mieszkańców. Dręczyli go całą noc, m.in. przypalali żelazkiem.

Wleń. Uprowadzili i dręczyli mężczyznę 

Dramat rozegrał się w połowie lutego w miasteczku Wleń w powiecie lwóweckim. Dwóch mężczyzn zaatakowało mieszkańca miasta – bili go po głowie, aż stracił przytomność, a następnie zanieśli go do jednego z mieszkań, gdzie związali mu ręce i nogi. - Nie był to koniec gehenny pokrzywdzonego, a zaledwie jej początek. Sprawcy przez noc w sposób dotkliwy znęcali się nad nim, bijąc oraz przykładając rozgrzane żelazko do ciała - mówi st. sierż. Olga Łukaszewicz z KPP w Lwówku Śląskim.

Następnego dnia podejrzani wypuścili udręczonego mężczyznę, ale zagrozili mu, że jeśli komuś powie o tym co go spotkało, dopadną jego oraz jego partnerkę.

Pobity mężczyzna nie dał się zastraszyć i jeszcze tego samego dnia zgłosił się na policję. Wkrótce sprawcy byli już w rękach kryminalnych z lwóweckiej komendy.

- Podjęte przez śledczych działania pozwoliły na zebranie materiału dowodowego w wystarczającym stopniu uprawdopodobniającego popełnienie przestępstwa, aby przedstawić 44 i 42-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego zarzuty. Dodatkowo w trakcie ustaleń okazało się, że ci sami sprawcy mieli również pobić jednego z mieszkańców Wlenia, a następnie dokonać kradzieży należącego do niego telefonu komórkowego – dodaje Olga Łukaszewicz.

Prokuratora Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd się do niego przychylił i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w Odrze we Wrocławiu. Akcja służb ratunkowych.