Wirtualne zwiedzanie Wrocławia

i

Autor: AdamMalycha/cc0/pixabay Wirtualne zwiedzanie Wrocławia

Nie możesz wyjść z domu? Te miejsca we Wrocławiu odwiedzisz online! [WIRTUALNE SPACERY]

2020-04-07 9:56

Czasu spędzanego w domu nie musimy poświęcać na sprzątanie. To może być świetna okazja do nadrobienia zaległości i zajrzenia do dawno nieodwiedzanych miejsc. Sprawdziliśmy, które atrakcje Wrocławia oferują wirtualne spacery. To świetna alternatywa na czas epidemii i zakazu wychodzenia z domu.

Zamknięte teatry, muzea i kina, zakaz wchodzenia do parków i na bulwary, a do tego ograniczenia w poruszaniu się - tak wygląda nasza rzeczywistość. Nie oznacza to jednak, że czas spędzony w domu pójdzie na marne.

Kiedy przeprowadzimy już wiosenne porządki, umyjemy okna i pozbędziemy się wszystkich nieprzydatnych przedmiotów, które zbieraliśmy latami w nadziei, że kiedyś się przydadzą, możemy przenieść się do wirtualnej rzeczywistości. Dzisiejsza technologia umożliwia nam odwiedzane nawet najbardziej odległych miejsc za pośrednictwem internetu. Nie inaczej jest z atrakcjami we Wrocławiu, które w czasie epidemii zostały zamknięte, ale umożliwiają nam wirtualne spacery.

Przygotowaliśmy dla Was listę miejsc we Wrocławiu, które możecie odwiedzić bez wychodzenia z domu. Sprawdźcie!

Wirtualny spacer po Wrocławiu

Na początek zachęcamy was do spaceru po ulicach stolicy Dolnego Śląska. Zajrzymy między innymi na wrocławski Rynek, plac Dominikański czy w okolice Panoramy Racławickiej.

Wrocławski Rynek

i

Autor: Martina_Schwab/cc0/pixabay Wrocławski Rynek

Wrocław w wersji online możecie zwiedzać TUTAJ.

Narodowe Forum Muzyki

Jeśli tęsknicie za jedną z najpiękniejszych scen muzycznych w Polsce lub do tej pory nie mieliście okazji odwiedzić jej osobiście, możecie po niej pospacerować wirtualnie. Narodowe Forum Muzyki umożliwia zajrzenie do różnych zakątków tej niezwykłej budowli.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

i

Autor: miroslawdurma/cc0/pixabay Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Narodowe Forum Muzyki można zwiedzać TUTAJ.

Hydropolis

Jedno z najbardziej interaktywnych muzeów we Wrocławiu również zaprasza na wirtualny spacer. Hydropolis nawet w wirtualnej rzeczywistości robi niesamowite wrażenie.

Nowe atrakcje Hydropolis

i

Autor: Damian Bonarek Nowe atrakcje Hydropolis

Hydropolis można zwiedzać TUTAJ.

Centrum Historii Zajezdnia

Jedno z najpopularniejszych muzeów we Wrocławiu również można zwiedzać za pośrednictwem internetu. Centrum Historii Zajezdnia to historia Wrocławia w pigułce, więc będzie to nie tylko wyprawa do świata wirtualnego, ale i sentymentalna podróż w przeszłość.

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

i

Autor: fot. Centrum Historii Zajezdnia Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Centrum Historii Zajezdnia można zobaczyć TUTAJ.

Zoo Wrocław

Wrocławski Ogród Zoologiczny zaprasza na transmisje na żywo wprost ze świata dzikich zwierząt. #domoweZOO możemy oglądać dwa razy w tygodniu, w środy i piątki, o godz. 12.00 za pośrednictwem Facebooka. Kto nie zdąży, może w każdej chwili odtworzyć nagranie.

Aula Leopoldyńska

Najpiękniejsza sala Uniwersytetu Wrocławskiego prezentuje się piękne zarówno w realu, jak i w czasie wirtualnego spaceru.

Aula Leopoldyńska

i

Autor: erwinbauer/cc0/pixabay Aula Leopoldyńska

Aulę można podziwiać TUTAJ.

Panorama Racławicka

Najsłynniejszy i zdecydowanie największy obraz we Wrocławiu możemy zobaczyć również online. Dzieło Bitwa pod Racławicami mierzy prawie 120 m długości, a za sprawą tego wirtualnego spaceru przyjrzymy się jej bardzo dokładnie!

Panorama Racławicka - Bitwa pod Racławicami

i

Autor: webandi/cc0/pixabay Panorama Racławicka - Bitwa pod Racławicami

Bitwę pod Racławicami można podziwiać TUTAJ.

Aquapark Wrocław

Tęsknicie za wodnym szaleństwem? Aquapark Wrocław zaprasza na wirtualny spacer między innymi po Saunarium, Strefie Fitness, basenach rekreacyjnych. Ta podróż z pewnością przywoła wiele miłych wspomnieć i pozwoli się zrelaksować.

Aquapark Wrocław

i

Autor: Patrycja Nawrocka Aquapark Wrocław

Aquapark można zwiedzać TUTAJ.

Robot będzie walczył z koronawirusem!