Nie żyje 1,5-miesięczna dziewczynka. Straszne okoliczności tragedii

i

Autor: Shutterstock

Straszna tragedia

Nie żyje 1,5-miesięczna dziewczynka. Zabił ją preparat na karaluchy?

2023-07-27 14:45

Straszna tragedia w Lubinie. W jednym z mieszkań na osiedlu Przylesie zmarła 1,5-miesięczna dziewczynka. Wiele wskazuje na to, że zabił ją preparat do zwalczania karaluchów.

Tragedia w Lubinie. Nie żyje 1,5-miesięczna dziewczynka 

Do strasznej tragedii, o której pierwszy poinformował portal lubin.pl, doszło 19 lipca. Dramat rozegrał się w jednym z mieszkań na osiedlu Przylesie w Lubinie. Jedna z mieszkanek wezwała służby ratunkowe do swojej malutkiej, 1,5-miesięcznej córeczki. Niestety, mimo natychmiastowego przyjazdu ratowników dziewczynki nie udało się uratować, a lekarz stwierdził zgon maleństwa.

Trwa wyjaśnianie okoliczności dramatu. Na razie śledczy nie informują o przyczynach śmierci dziewczynki. Sekcja zwłok została już przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, ale – jak tłumaczy Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy – biegli nie wydali jeszcze opinii o przyczynie zgonu. - Niezbędne jest wykonanie badań dodatkowych – powiedziała prokurator portalowi lubin.pl.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dziewczynka była zdrowym i zadbanym dzieckiem, otoczonym należytą opieką. – Szczegółowo przeprowadziliśmy dowody w tym zakresie i ocena jest jednoznaczna. Na ten moment nie ma żadnych podstaw, by mówić o jakichś zaniedbaniach w opiece po porodzie. Dziecko miało wszystkie niezbędne badania, wizyty lekarskie czy szczepienia – dodała Lidia Tkaczyszyn.

Nieoficjalnie wiadomo, że do śmierci maluszka mogło dojść w wyniku działania preparatu na karaluchy. Dzień przed tragedia bowiem w mieszkaniu rodziny specjalistyczna firma prowadziła dezynsekcję. Czy opary zastosowanego preparatu mogły zabić maluszka? Tę kwestię będą musieli wyjaśnić prowadzący sprawę śledczy.

Tutaj zginęła Ola
Listen on Spreaker.