Nie żyje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

i

Autor: Jacek Sutryk/Twitter Nie żyje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Wstrząsające wieści

Nie żyje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. Miał 44 lata

2023-01-19 12:56

Nie żyje Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK. O jego śmierci na Twitterze poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Miał 44 lata.

Krzysztof Balawejder nie żyje

Tego nikt się nie spodziewał. - Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać. Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera. Wyjątkowego człowieka. Prezesa MPK Wrocław, wcześniej wieloletniego prezesa spółki Polbus i Ministerstwa Skarbu – napisał w czwartek, 19 stycznia, po godz. 12 na Twitterze Jacek Sutryk.

- Rodzinie i najbliższych składam wyrazy największego współczucia. Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu… - dopisał prezydent Wrocławia.

Krzysztof Balawejder miał 44 lata, urodził się 19 października 1978 roku we Wrocławiu. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Spraw Społecznych UWr.

Od 6 maja 2019 roku był prezesem MPK. Od trzech lat pod okiem prezesa Balawejdera trwała TORYwolucję, czyli program kompleksowych remontów wrocławskich torowisk.

W latach 2012 - 2018 Krzysztof Balawejder był prezesem POLBUS-PKS we Wrocławiu, wcześniej związany m.in. z Ministerstwem Skarbu i Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

Prywatnie - wierny kibic wrocławskich klubów (zasiadał również w radzie nadzorczej Śląska Wrocław) i oddany społecznik, w ostatnim roku niezwykle mocno zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Na co zmarł Krzysztof Balawejder?

Śmierć Krzysztofa Balawejdera zszokowała jego współpracowników, a także wielu wrocławian. Na razie nikt nie informuje o oficjalnej przyczynie śmierci. Nieoficjalnie w mediach pojawiła się informacja, że prezes MPK miał zawał serca lub udar mózgu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE