NIEBEZPIECZNA pogoda, wydano żółty alert! Będzie bardzo ślisko, spadnie dużo śniegu!

i

Autor: pixabay NIEBEZPIECZNA pogoda, wydano żółty alert! Będzie bardzo ślisko, spadnie dużo śniegu!

NIEBEZPIECZNA pogoda, wydano żółty alert! Będzie bardzo ślisko, spadnie dużo śniegu!

2020-12-25 16:34

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców południa i północy kraju przed niebezpieczną pogodą.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalny komunikat, w którym ostrzega przed oblodzeniem. Ostrzeżenie 1 stopnia, tak zwany żółty alert obowiązuje dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko - mazurskiego oraz podlaskiego.  

Specjaliści prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C (tylko nad samym morzem około 2°C), temperatura minimalna gruntu około -4°C. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku, 25 grudnia od godziny 19.30, do soboty, 26 grudnia do godziny 10. 

WYJĄTKOWE życzenia od sportowców! Przed WAMI wielkie gwiazdy pod choinkę

To jednak nie wszystko. W powiatach położonych na południu spodziewać możemy się również śniegu! Powiaty, których dotyczy wydane ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu to: cieszyński, żywiecki, suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki i gorlicki. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje tam do soboty, do godziny 15.