FUJ!

Niedobrze robi się na sam widok! Takie potrawy serwowano dzieciom w przedszkolu „Bajka” w Międzyborzu

2023-02-22 8:42

Te posiłki to z pewnością nie była bajka. Zdjęcia dań, które serwowano dzieciom w przedszkolu „Bajka” w Międzyborzu w powiecie oleśnickim, obiegły internet. O walorach smakowych trudno wyrokować, ale ich wygląd mógł sprawić, że odechciewało się jeść na sam widok.

Międzybórz. Fatalny widok posiłków w przedszkolu Bajka

W piątek, 10 lutego, w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia potraw, które dzieci dostawały jeść w przedszkolu „Bajka” w Międzyborzu w powiecie oleśnickim. Sprawa wywołała potężną burzę, bowiem wygląd dań – oględnie mówiąc – pozostawiał wiele do życzenia. Niektóre z nich… trudno było rozpoznać.

- Moja córka rozpoznała posiłki ze zdjęć. Ten szary sos to ponoć sos grzybowy, a ta zupa jest dla niej rosołem z ziemniakami. Miejmy nadzieję, że to nie będzie kolejna niewyjaśniona sprawa – napisała w komentarzach pani Ewa.

- A człowiek się zastanawia dlaczego te dzieci są głodne po przedszkolu, skoro miały obiad. Ponoć dzieci jedzą oczami… - dodała Żenata.

Powrót emerytowanej szefowej kuchni

Gdy sprawa zrobiła się głośna, odniosła się do niej dyrektorka przedszkola. - W związku z ukazaniem się posta ze zdjęciami obiadów wydawanych w przedszkolu informuję, że podjęte będą działania naprawcze dotyczące poprawy jakości i estetyki wydawania posiłków - poinformowała Małgorzata Janicka. Jednym z pierwszych działań była wymiana szefowej kuchni. Na stanowisko wróciła była pracownica przedszkola, który pełniła tę funkcję do dnia przejściem na emeryturę.

Kolejne działania miały zostać omówione na spotkaniu z rodzicami.

Fatalnym wyglądem posiłków dla przedszkolaków zainteresował się również burmistrz Międzyborza Jarosław Głowacki. - Ubolewam nad zaistniałą sytuacją i mam nadzieję, że nadszarpnięte zaufanie do placówki publicznej zostanie odbudowane poprzez podjęte zdecydowane działania naprawcze – napisał szef gminy w specjalnym oświadczeniu.

Burmistrz złożył również wniosek do Sanepidu w Oleśnicy o przeprowadzenie doraźnej kontroli prawidłowości żywienia dzieci w placówce. Ponadto powołał zespół kontrolny, który ma sprawdzić funkcjonowanie kuchni i intendenta w "Bajce".

Zdjęcia posiłków publikujemy w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Wrocław. Akcja poszukiwawcza 24-letniego Bartosza