Niesforny wnuk wykradał dziadkowi samochód! W końcu miarka się przebrała!

2019-09-11 11:06 GE
Wnuczek może trafić do więzienia na 8 lat
Autor: Policja Wałbrzych Wnuczek może trafić do więzienia na 8 lat

Trzy razy "pożyczał" samochód bez pytania, a dwa razy samochód wrócił do właściciela uszkodzony. W końcu dziadek nie wytrzymał i wszystko zgłosił na policję. 20-latek może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

66-letni mężczyzna po kolejnym takim zdarzeniu ostatecznie zgłosił w miniony weekend wałbrzyskim policjantom, że jego wnuk trzeci raz wykradł mu w ostatnim czasie z garażu dwa samochody.

Za pierwszym razem 12 sierpnia 20-latek porzucił jeden z pojazdów w stanie uszkodzonym. Następnie, kiedy dziadek zakupił inny samochód, 20-latek najpierw w nocy z 5 na 6 września udał się na kolejną przejażdżkę, a dwa dni później po raz trzeci zabrał pojazd i tym razem porzucił go uszkodzonego na placu przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Tam też w niedzielę po godzinie 10.00 samochód odnaleźli policjanci ruchu drogowego.

Ci sami funkcjonariusze zatrzymali kilkadziesiąt minut później młodego wałbrzyszanina w miejscu zamieszkania przy ul. Grabowskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i odpowie teraz za krótkotrwałe użycie pojazdów oraz porzucenie ich w stanie uszkodzonym, a także za jazdę bez uprawnień.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.