Nocne poszukiwania 12-latka. Najpierw uciekł do lasu, potem schował się pod schodami

i

Autor: Policja Jelenia Góra

Nocne poszukiwania 12-latka. Najpierw uciekł do lasu, potem schował się pod schodami

2022-01-27 13:53

Kilka godzin trwały wieczorne i nocne poszukiwania 12-latka z Jeleniej Góry, którego zaginięcie zgłosiła matka. Chłopiec początkowo ukrył się w lesie, a potem ukrył w schowku pod schodami w pobliżu domu.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę wieczorem. Około godziny 20 policja została zaalarmowana przez matkę o zaginięciu jej 12-letniego syna.

- Chłopiec po sprzeczce z matką tuż po godzinie 17 wyszedł z domu i urwał się z nim kontakt. Matka podejrzewała, że syn mógł ukryć się w pobliskim lesie. Przebywanie w nim, w takich warunkach w okresie zimowym i w niskiej temperaturze, stanowiło zagrożenie dla życia i zdrowia nastolatka - relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania chłopca. Brali w nich jeleniogórscy policjanci, policjant z Wrocławia wraz psem do poszukiwań osób, strażacy, strażnicy leśni oraz ratownicy GOPR. Funkcjonariusze sprawdzali teren pomiędzy miejscowościami, drogi oraz leśne szlaki.

Jelenia Góra. Złodziej samochodu chciał pozostać anonimowy – założył czarną perukę i szpilki

Po kilku godzinach, już w nocy, poszukiwania zakończyły się sukcesem. 12-latek odnalazł się cały i zdrowy. - Okazało się, że chłopiec, kiedy zorientował się, iż trwają jego poszukiwania, w których uczestniczyło tak wiele osób, przestraszył się i wrócił na teren swojej posesji. W obawie przed konsekwencjami, ukrył się w schowku pod schodami, gdzie w rezultacie odnaleźli go policjanci – dodaje Edyta Bagrowska.