NOCNY HORROR na drogach! MARZNĄCE OPADY i gołoledź na Dolnym Śląsku

i

Autor: Pixabay/JerzyGorecki

NOCNY HORROR na drogach! MARZNĄCE OPADY i gołoledź na Dolnym Śląsku

2020-12-15 22:45

Szykuje się nocny horror na drogach Dolnego Śląska. Synoptycy Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed marznącymi opadami i gołoledzią. Dla części powiatów wydano ostrzeżenie I stopnia. Na drogach może być bardzo niebezpiecznie!

Okres jesienno-zimowy nie należy do bezpiecznych. Wcześniej zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i niskie temperatury połączone z opadami… Kierowców na Dolnym Śląsku czeka dziś w nocy istny horror! IMGW zapowiada marznące opady i gołoledź.

„Szklanka” może pojawić się na drogach na południowym zachodzie kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia o marznących, nocnych opadach na terenie woj. dolnośląskiego, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzychu, kłodzkim, dzierżoniowskim i ząbkowickim.

Zobacz też: Wrocław. TAKIE wiadomości wysyłał 15-latkowi! „Dasz d.. i sobie zarobisz”

Super Raport 15.12 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Szymon Hołownia - Polska 2050)

Czego konkretnie powinniśmy się spodziewać? – Prognozuje się lokalnie wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź – zapowiadają synoptycy IMGW-PIB. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od północy do środowego poranka (godz. 7.00).

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Na pozostałym obszarze kraju warunki na drogach powinny być lepsze, ale kierowcy i tak powinni zachować czujność i wzmożoną ostrożność – zwłaszcza podróżując np. koło zbiorników wodnych – tam woda może zamarzać na trasach. Kolejne dni mogą przynieść z kolei silne zamglenia, a kolejne noce znów marznące opady i gołoledź. Uważajcie na siebie!

Zobacz też: Uciekając przed policją, wskoczył do wody. Szybko się poddał, bo woda okazała się za zimna