Kontrola Policji

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne Takich widoków na drogach w regionie będzie dziś sporo.

Noga z gazu! Policjanci we Wrocławiu bez litości dla kierowców

2021-08-13 10:47

Kierowcy lubiący szybszą jazdę muszą się dziś, w piątek 13 sierpnia, mieć na baczności. We Wrocławiu i na Dolnym Śląsku policjanci nie będą mieć litości dla tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Od rana trwa bowiem specjalna akcja policji.

Podczas wakacji w regionie doszło do ponad 30 śmiertelnych wypadków drogowych. Przyczyną większości z nich była nadmierna prędkość. Dlatego funkcjonariusze drogówki cyklicznie prowadzą akcje, które mają dyscyplinować niesfornych szoferów. Właśnie dziś, w piątek 13 sierpnia, na ulice Wrocławia i dolnośląskie drogi wyjechały wzmożone siły policyjne w ramach akcji „Prędkość”. Kierujący mogą spodziewać się zarówno policjantów z „suszarkami” przy ulicach miasta, jak i radiowozów z videorejestratorami na dolnośląskich drogach. Wyjadą również policjanci z grupy SPEED, którzy na celownik wezmą najbardziej agresywnych i niebezpiecznie jeżdżących kierowców. Kontrolowane są przede wszystkim te trasy, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów drogowych, w tym znacznego przekraczania dozwolonej prędkości.

Policyjna akcja "Prędkość" we Wrocławiu  

Dzisiejsza akcja policji prowadzona jest we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, a także w innych regionach kraju. Ale nie tylko, ma ona  bowiem charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Szereg wykroczeń i autostradowa prędkość. Motocyklista z Bolesławca pędził na złamanie karku