Podwyżka opłat za parkowanie we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla

Nowe parkomaty we Wrocławiu. Kolejne ulice w strefie płatnego parkowania

2021-06-16 8:12

Trzy kolejne wrocławskie ulice znajdą się w strefie płatnego parkowania. Od 21 czerwca zapłacimy za parkowanie na ul. Ziemowita, Zaolziańskiej oraz Hoene-Wrońskiego. Na ulicach tych przybędzie łącznie 169 miejsc postojowych objętych opłatami.

We Wrocławiu przybywa płatnych miejsc postojowych. Od 21 czerwca w strefie płatnego parkowania znajdą się trzy kolejne ulice. Od poniedziałku zapłacimy za parkowanie na ulicach Ziemowita, Zaolziańskiej oraz Hoene-Wrońskiego. Obsługę 169 nowych miejsc postojowych objętych opłatami zapewni 14 parkomatów.

- Są to przykłady realizacji wniosków mieszkańców wdrażane we współpracy z Radami Osiedli - wyjaśnia Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia. - We wszystkich przypadkach wiążą się one z bliskością obiektów generujących popyt na miejsca postojowe: campusu Politechniki Wrocławskiej (Hoene-Wrońskiego), przychodni (Ziemowita) oraz biurowców i urzędów (Zaolziańska). W takim otoczeniu mieszkańcy coraz częściej domagają się regulacji parkowania poprzez wprowadzenie parkomatów. To poprawia rotację i sprawia, że zdecydowanie łatwiej znaleźć wolne miejsce postojowe.

CZYTAJ TEŻ: Drastyczna podwyżka opłat za parkowanie we Wrocławiu już od poniedziałku! [CENNIK, MAPY]

Miejsca objęte opłatami od 21 czerwca:

  • Hoene-Wrońskiego (podstrefa V) - prawa i lewa strona od Wybrzeża Wyspiańskiego do Mostu Grunwaldzkiego
  • Zaolziańska (podstrefa XIV) - prawa i lewa strona od ul. Komandorskiej do ul. Powstańców Śląskich
  • Ziemowita (podstrefa IX) - prawa i lewa strona od ul. Nabycińskiej do ul. Dobrej

Stawki za parkowanie na ul. Ziemowita, Zaolziańskiej oraz Hoene-Wrońskiego (opłaty obowiązują w dni robocze w godz. 9:00-18:00):

  • 3,00 zł za 1. godzinę postoju
  • 3,10 zł za 2. godzinę postoju
  • 3,30 zł za 3. godzinę postoju
  • 3,00 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju

Mieszkańcy wybranych odcinków ulic, posiadający meldunek stały lub tymczasowy, mogą kupić abonament w cenie 10 zł za miesiąc lub 100 zł za rok (na pierwszy pojazd).

Wrocławska Strefa Płatnego Parkowani obejmuje obecnie 5.025 miejsc postojowych.

Podwyżka opłat za parkowanie w centrum Wrocławia