Poród najprawdopodobniej był przedwczesny (zdjęcie ilustracyjne)

i

Autor: Pezibear/PD/pixabay.com Poród najprawdopodobniej był przedwczesny (zdjęcie ilustracyjne)

Noworodek znaleziony w oknie życia we Wrocławiu urodził się żywy [AUDIO]

2016-03-17 12:47

Znamy najnowsze ustalenia prokuratury we Wrocławiu w sprawie dziecka, które zostało znalezione w zeszły wtorek w oknie życia przy Rydygiera. 

Wiadomo już, że dziewczynka urodziła się żywa, ale zmarła po godzinie. Informacje te potwierdza Małgorzata Klaus z wrocławskiej prokuratury. Śledczy zlecili kolejne badania, które mają ustalić przyczyny zgonu. 

Przypomnijmy, siostry Boromeuszki znalazły w oknie życia martwego już noworodka. Dziecko znajdowało się w torbie podróżnej. Była przy nim karteczka z napisem "Martynko, u innych ludzi będzie Ci lepiej" oraz ręcznie napisany list. 

Kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży

Jak wynika z relacji jednej z sióstr, matka napisała w nim, że o ciąży dowiedziała się dopiero w trakcie porodu i było ona dla niej ogromnym zaskoczeniem.

Według ustaleń lekarzy poród był przedwczesny, w szóstym miesiącu ciąży.

Policja prosi o pomoc

Policja szuka teraz matki noworodka, bo istnieje podejrzenie, że kobieta może obecnie potrzebować pomocy medycznej lub psychologicznej. Dlatego funkcjonariusze apelują do niej o zgłoszenie się do komisariatu. Proszą o kontakt również wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania kobiety. Można je przekazać funkcjonariuszom z komisariatu Wrocław Ołbin, dzwoniąc pod numer telefonu oficera dyżurnego 71 340 43 06 lub wybierając numer alarmowy 997 lub 112.

Funkcjonariusze proszą również o kontakt osoby, które rozpoznają torbę, w której było zostawione dziecko. Wygląda ona tak: 

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą wiedzieć do kogo należała torba

i

Autor: dolnoslaska.policja.gov.pl Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą wiedzieć do kogo należała torba

Posłuchaj relacji reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Kibice sprzedają w internecie koszulkę, którą zabrali podczas derbów piłkarzowi WKS-u​