Nowy radiowóz dolnośląskich policjantów ma być postrachem piratów drogowych

i

Autor: mat. policji

Nowy radiowóz dolnośląskich policjantów ma być postrachem piratów drogowych [WIDEO]

2021-12-31 11:48

Nowy, nieoznakowany radiowóz trafił do dolnośląskich policjantów. Ma napęd na cztery koła, 280 KM i wideorejestrator. Szara skoda superb ma być postrachem piratów drogowych, którzy mylą drogi z torami wyścigowymi.

Na drogach Dolnego Śląska wkrótce pojawi się nowy, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Funkcjonariusze z lubińskiej drogówki otrzymali szarą skodę superb, której - jak zapewniają - nie umknie już żaden pirat drogowy. Nowy radiowóz ma silnik o pojemności 1984 cm³ i mocy aż 280 KM. Wyposażony jest też w napęd 4x4, który znacznie poprawia jego właściwości jezdne.

Nowy radiowóz dolnośląskich policjantów ma być postrachem piratów drogowych

- Parametry skody pozwolą użytkującym ją funkcjonariuszom zatrzymać nawet najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców, którzy niestety mylą często drogi z torami wyścigowymi, rażąco przekraczając obowiązujące limity prędkości - podkreśla mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

ZOBACZ TEŻ: Kompletnie pijany kierowca wjechał w policyjny radiowóz

Samochód został kupiony częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządu lokalnego w układzie 50% na 50%. To kolejny pojazd, które trafił w tym roku do policjantów z Dolnego Śląska. Łącznie w 2021 roku dolnośląska policja wzbogaciła się o 80 nowych radiowozów.

Sonda
Jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego?