Koleje Dolnośląskie zamówiły 6 pociągów hybrydowych Impuls2

i

Autor: Koleje Dolnośląskie Koleje Dolnośląskie zamówiły 6 pociągów hybrydowych Impuls2

Dolny Śląsk. Nowy rozkład jazdy PKP. Zmiany na kolei wchodzą w życie 13 marca 2022

2022-03-13 1:26

W najbliższą niedzielę, 13 marca 2022 roku, wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP, zarówno dalekobieżnych jak i regionalnych. Sprawdźcie, jakie będą najważniejsze zmiany. Które połączenia znikną z rozkładu PKP? Czy w nowym rozkładzie jazdy pojawią się także nowe połączenia? Szczegóły w naszym artykule.

Nowy rozkład PKP. Pociąg z Wrocławia do Skalnego Miasta

W rozkładach PKP na Dolnym Śląsku wielkich zmian nie będzie. Z kolei jedną z ważniejszych zmian w nowym rozkładzie Kolei Dolnośląskich będzie powrót popularnych, sezonowych połączeń turystycznych do czeskiego Skalnego Miasta i do Trutnova. Ruszą one w połowie kwietnia. Pociągi kursujące w weekendy będą odjeżdżać ze stacji Wrocław Główny i Adrspach dwa razy dziennie – w godzinach porannych i popołudniowych.

Przeczytaj koniecznie: Nowy rozkład PKP 2022. Duże zmiany w rozkładzie jazdy od 13 marca! PKP wprowadza nowe połączenia

Nowy rozkład jazdy PKP - komunikacja zastępcza

Wiosenna korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich wiąże się przede wszystkim ze zmianami, które wynikają z zaplanowanych na najbliższy kwartał prac remontowych na wybranych odcinkach.

Pasażerowie podróżujący w stronę Jelcza-Laskowic oraz Dobrzykowic Wrocławskich od marca będą mogli skorzystać z nowych połączeń Kolei Dolnośląskich. W stronę Jelcza-Laskowice (przez Siechnice) pasażerowie zyskają dwa nowe połączenia (Wrocław Gł. odjazd 15:20, Jelcz-Laskowice odjazd 5:31), natomiast w przypadku pociągów PKP przejeżdżających przez Dobrzykowice Wrocławskie podróżni będą mieć do dyspozycji dwa nowe poranne pociągi.

Wypadek na A4. Alfa romeo wbiło się w ciężarówkę pod Wądrożem Wielkim. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Nowy rozkład jazdy PKP od 13 marca 2022

Nowe połączenia zostały wprowadzone ze względu na czasowe utrudnienia w podróżowaniu przez Siechnice spowodowane zaplanowanymi przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK remontami mostów i wiaduktów. Z tego powodu na odcinku z Siechnic do Jelcza-Laskowic i Zakrzowa Kotowic zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

To niejedyne miejsce, gdzie Koleje Dolnośląskie ze względu na prowadzone prace remontowe uruchomią komunikację autobusową. Czasowe zmiany w rozkładach jazdy obejmą również odcinki z Jawora do Strzegomia, gdzie autobusy będą kursować od 12 kwietnia do 25 maja, oraz w relacji Legnica – Jawor, na którą wyjadą od 26 maja do 9 czerwca.

Coraz droższe paliwa na wrocławskich stacjach benzynowych

– Wprowadzane przez nas zmiany mają ścisły związek z pracami remontowymi prowadzonymi na wybranych liniach kolejowych. Czasowe korekty, które są ogłaszane kilka razy w roku, mają na celu dostosowanie kursowania pociągów do prac modernizacyjnych PKP PLK. Czasem, z uwagi na zamknięcie konkretnej linii, przewoźnik musi wprowadzić na wybranej trasie komunikację zastępczą. Na szczęście jest to rozwiązanie czasowe, a pociągi powracają na wybrane linie dość szybko – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Jest to pierwsza z czterech korekt rozkładu jazdy zaplanowanych na 2022 rok. Zmiany wprowadzone w marcu będą obowiązywać do 11 czerwca br. Szczegółowe informacje obejmujące wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy znajdują się na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?