Najpierw pożar, potem wypadek. Potężny korek na A4

i

Autor: Dolnośląska policja

Najpierw pożar, potem wypadek. Potężny korek na autostradzie A4 [ZDJĘCIA]

2022-03-07 14:29

Koszmar na A4 pod Legnicą w kierunku granicy. Najpierw doszło tam do pożaru busa, potem do wypadku dwóch ciężarówek. Droga jest zablokowana, a korek ma prawie 20 km długości.

Potężny korek na autostradzie A4 [07.03.2022]

Nie mają łatwego życia dziś kierowcy, którzy podróżują autostradą A4 w kierunku granicy z Niemcami. Pod Legnicą doszło w poniedziałek, 7 marca, do dwóch zdarzeń, które kompletnie sparaliżowały ruch.

ZOBACZ TEŻ: Zadał dwa ciosy w okolice serca. 31-letni głogowianin zatrzymany za zabójstwo

Najpierw, około godziny 9:25, na 81. km autostrady doszło do pożaru samochodu dostawczego. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, zastali pojazd całkowicie objęty pożarem, a od płonącego pojazdu doszło również do pożaru suchej trawy. Na szczęście osoby, które jechały busem, zdążyły uciec.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych autostrada w kierunku granicy była całkowicie zablokowana, zwłaszcza że okolica była całkowicie zadymiona.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche

Już wtedy doszło do sporych utrudnień. Pogłębiły się one przed południem, gdy na 83. km doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Niestety, jeden z pojazdów stanął w poprzek i do czasu jego usunięcia jezdnia w kierunku Zgorzelca będzie zablokowana. Około godz. 15 korek w tym miejscu miał niemal 20 km i cały czas się powiększał.