Zadał dwa ciosy w okolice serca. 31-letni głogowianin zatrzymany za zabójstwo

i

Autor: Policja Głogów

Zadał dwa ciosy w okolice serca. 31-letni głogowianin zatrzymany za zabójstwo

2022-03-07 13:07

Makabra w Głogowie. 31-letni mężczyzna został zatrzymany za zabójstwo 23-letniego głogowianina. Bandyta zadał ofierze dwa ciosy ostrym narzędziem w okolice serca. Wpadł już po dwóch godzinach.

Zabójstwo w Głogowie

Do zdarzenia doszło w piątek, 4 marca, nad ranem. Na terenie głogowskiego Ostrowa Tumskiego przechodzień znalazł zakrwawionego mężczyznę leżącego na chodniku. 23-letni mężczyzna nie dawał oznak życia i pomimo starań zespołu ratunkowego nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

CZYTAJ TEŻ: Rozbity samochód na torach, trzy osoby ranne. Co się stało pod Oleśnicą?

- Policjanci ustalili wstępnie, że sprawca zadał swojej ofierze dwa ciosy ostrym narzędziem w okolicę serca. Na miejscu nie było świadków, a teren nie był objęty monitoringiem. Początkowo nie był też znany motyw działania sprawcy - mówi st. asp. Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Wrocław. Handlował wężami, którym grozi wyginięcie

Na miejsce skierowano grupę operacyjno-dochodzeniową i dodatkowe patrole. Intensywne działania policjantów pozwoliła w ciągu 2 godzin zatrzymać sprawcę zabójstwa, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Głogowa. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?