Nowy termin 57. festiwalu Jazz and Odrą

i

Autor: materiały prasowe 57. festiwal Jazz and Odrą rozpocznie koncert zespołu Marcin Pater Trio

Nowy termin 57. festiwalu Jazz and Odrą. Wiemy, kto wystąpi we Wrocławiu

2021-01-26 9:31

57. edycja festiwalu Jazz and Odrą rozpocznie się 15 września i potrwa 5 dni. We Wrocławiu wystąpią m.in. laureaci konkursu na Indywidualność Jazzową 2020 i brytyjska grupa GoGo Penguin.

Organizatorzy festiwalu Jazz and Odrą podjęli decyzję o zmianie daty wydarzenia, aby cały zaplanowany program miał szansę na realizację. 57. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15 - 19 września.

- We Wrocławiu koniec kwietnia od jakiegoś czasu był zarezerwowany na wielkie święto muzyki jazzowej, ale jesteśmy zgodni z artystami i ich agencjami: nadal wiemy zbyt mało o możliwościach branży koncertowej w okresie wiosennym - mówi dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław, Krzysztof Maj. - Nie chcemy ryzykować i po raz kolejny narażać wszystkich zaangażowanych - w tym naszych odbiorców - na nieustanne zmiany terminu. Jazz nad Odrą to muzycy na scenie i pełna sala, na taką wersję festiwalu jesteśmy gotowi poczekać do września.

Pierwszym koncertem tegorocznego festiwalu, zaplanowanym na 15 września, będzie występ składu Marcin Pater Trio, który zwyciężył w konkursie na Indywidualność Jazzową 2020.

„Twórczość zespołu, który zachwycił konkursowe jury, łączy szeroko pojmowaną muzykę jazzową z elementami rocka. Wibrafon jako instrument wiodący nadaje oryginalności i świeżości w brzmieniu grupy, a ich muzyka to przede wszystkim autorskie utwory lidera zespołu, pełne emocji i bezgranicznej energii” – podkreślają organizatorzy.

Na scenie muzykom towarzyszyć będzie Leszek Możdżer, gdyż nową tradycją konkursu na Indywidualność Jazzową jest współpraca zdobywcy Grand Prix z dyrektorem artystycznym festiwalu w kolejnym roku.

Tego samego dnia publiczność będzie mogła zobaczyć powracających do programu festiwalu, Brytyjczyków z GoGo Penguin. Muzycy przyjadą do Wrocławia po wydaniu albumu „GoGo Penguin”, który trafił na półki w czerwcu ubiegłego roku.

„Twórczość grupy, okrzykniętej +Radiohead brytyjskiego jazzu+, opiera się w równym stopniu na wpływach rockowych, jazzowych i muzyki minimalistycznej, a także inspiracji złożonymi utworami Aphex Twin czy Four Tet, na podstawie których tworzą swoją dynamiczną i eksperymentalną muzykę” – napisali o grupie organizatorzy

Festiwal potrwa do 19 września i obejmie szereg koncertów, występy finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową, całonocne jam session oraz wydarzenia towarzyszące.

Park iluminacji w zamku Topacz