Nóż przeciął mu tętnicę w stopie. Dramat podczas robienia posiłku

i

Autor: pixabay.com

Groza w Żmigrodzie

Nóż przeciął mu tętnicę w stopie. Dramat podczas robienia posiłku

2023-03-07 9:52

Szybka reakcja policjantów ze Żmigrodu pomogła uratować życie mężczyźnie, któremu przydarzył się koszmarny wypadek. Podczas robienia posiłku z ręki wypadł mu nóż i przeciął jedną z tętnic w stopie. Mundurowi pomogli mu przy pomocy... smyczy.

Żmigród. Nóż przeciął tętnicę mężczyźnie

Dramat rozegrał się w minioną sobotę, 4 marca, w Żmigrodzie. Po południu policjanci dostali zgłoszenie o głośnych krzykach dochodzących z jednego z mieszkań. Na miejsce natychmiast udali się mł. asp. Mateusz Partyka i mł. asp. Dawid Cepa, którzy potraktowali sprawę priorytetowo.

- Mundurowi już w przedpokoju mieszkania zauważyli liczne ślady krwi, a w jednym z pokojów dostrzegli leżącego przy ścianie młodego mężczyznę - mówi st. asp. Daria Szydłowska z KPP w Trzebnicy.

Szczególnie obficie krwawiła stopa poszkodowanego. Jak się okazało, przez przypadek spadł na nią nóż i przeciął tętnicę. - W tej sytuacji liczyła się każda sekunda, więc policjanci przy pomocy wiszącej w przedpokoju smyczy, zastosowali na nodze mężczyzny improwizowany opatrunek uciskowy – dodaje rzecznika policji.

Dzięki działaniom mundurowych krwawienie zostało opanowane, lecz stan poszkodowanego dalej był poważny. Funkcjonariusze stale monitorowali funkcje życiowe mężczyzny, który do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego kilkukrotnie tracił przytomność.

Na szczęście pomoc przyszła na czas. Medycy zabrali już przytomnego poszkodowanego do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza fachowa pomoc medyczna.

Krwawa masakra w domu na Białołęce. Zakrwawione ciała leżały na piętrze i parterze. Policjanci weszli przez balkon